BlueCheese přichází do Inae!

BlueCheese přichází do Inae!

15.03.2018 SolusRex  

Obrovské přestupové překvapení se upeklo během posledního víkendu. Radovan Viselka, známý jako BlueCheese, se rozhodl připojit k Inaequalis. Čtyřiadvacetiletý slovenský borec je poslední roky suverénně nejúspěšnějším hráčem StarCraftu 2 pocházejícím z České či Slovenské republiky. Na svém kontě mimo jiné má nejen vítězství na posledním oficiálním Mistrovství ČR (z roku 2015) či vítězství ve všech třech velkých cz/sk online turnajích hraných v posledním roce, ale zároveň se jako jediný našinec v poslední době kvalifikoval na velké mezinárodní turnaje jako IEM Katowice, WCS Leipzig a HomeStory Cup, kde se neztratil ani v konkurenci profesionálů z celého světa. Inaequalis ovšem v osobě BlueCheese nezískávají jen elitního hráče, ale také pohodového a velice skromného člověka.

BlueCheese je bývalým skvělým hráčem WarCraftu 3, který poté postupně přesedlal na StarCraft 2. Na velkých tuzemských akcí ovšem o sobě začal dávat vědět až v době datadisku Heart of the Swarm v roce 2013.

Hru som sa učil hrať ja sám, nemal som nikdy niekoho, kto by mi nejakým spôsobom pomáhal alebo mi dával rady,” prozradil nám BlueCheese, který se tak ukázal jako zdatný samouk. Ač nebyl členem tehdejších elitních týmů, jako byla například eSuba, rychle se naučil hráče z těchto týmů porážet.

Postupně se vypracoval na pozici česko-slovenské jedničky, kterou potvrdil vítězstvím na Mistrovství ČR v roce 2015, kde ve finále suverénně 3:0 porazil Reitora – ten už tenkrát hájil barvy Inae a ač není momentálně příliš aktivní, v našem klanu zůstává dodnes. BlueCheese pak následně chvilkově působil v týmech isIMBA, PassionMercs (se kterými vyhrál Wardiho ligu) a Houkago Tea Team. Poslední měsíce nehájil barvy žádného celku. Byl však pravidelným účastníkem na největších mezinárodních turnajích, kde dokázal hrát vyrovnané hry se zahraničními profesionály.

Ještě v dobách WarCraftu 3 hrál BlueCheese za lidi a ve StarCraftu 2 na to jen navázal, když si vybral terrany. Hraje převážně bio a je vyhlášený skvělým multitaskingem a častými dropy, kterými dokáže své soupeře postupně naprosto rozložit.

Příchod BlueCheese do Inaequalis může pro mnohé představovat šok, ale jsou za tím pragmatické důvody. U většiny lidí platí, že jak stárnou, opouštějí školu a začínají pracovat, tak se zkracuje čas, který mohou věnovat hraním her. BlueCheese není výjimkou a tak o Inaequalis začal přemýšlet v době, kdy bylo jasné, že už nebude moci hrát tolik, jako dřív.

I přesto jeho příchod znamená obrovskou posilu a to nejen pro Wardi Open ligu, ale i pro další evropské ligy, kde tak bude mít od příští sezony Inaequalis možnost znovu po zhruba dvou letech postavit tým, který se bude moc účastnit nejvyšších “Pro” divizí. BlueCheese nám již potvrdil, že bude rád reprezentovat Inae jak v těchto ligách, tak samozřejmě i 31.3 na Mistrovství Ostravy ve StarCraftu 2 (kam se ovšem sjedou ti nejlepší hráči z celé ČR a Slovenska a bude to největší tuzemský turnaj za poslední roky).

Pro spoustu našich mladých hráčů může být BlueCheese vzorem a ukázkou toho, že ač StarCraft 2 nepatří momentálně mezi světově nejhranější hry, může se člověk jeho prostřednictvím dostat na velké akce a procestovat pěkný kousek Evropy. Takové zážitky pak v člověku zůstanou trvale, byť se třeba neprosadí jako vyložený profesionál, který by se hraním her dlouhodobě uživil. Inaequalis v tomto budou podporovat nejen BlueCheese, ale i další své hráče.

A co BlueCheese považuje za svůj největší úspěch ve StarCraftu 2?

Popravde asi to, že som tak trpezlivý, že to hrám stále aktívne ešte dodnes,” odpověděl mi bluecheese skromně.

Tak doufejme, že mu trpělivost vydrží a tuto krásnou a náročnou hru bude hrát ještě dlouho. A že ten úplně největší úspěch má ve StarCraftu třeba ještě před sebou a dočká se ho v dresu Inae.

 

Finále Mistrovství ČR 2015: BlueCheese vs. Reitor

 

Zápas ve skupině WCS Leipzig 2018: BlueCheese vs. LiquidTLO

O SolusRex

Bývalý kapitán SC2 sekce
Komentáře