BlueCheese třetí na OstravaChampionship

BlueCheese třetí na OstravaChampionship

2.04.2018 SolusRex  

Poslední březnový den, přesně 20 let po vydání prvního dílu StarCraftu, došlo v Ostravě k největší události ve hře StarCraft 2 na české a slovenské scéně za poslední tři roky. Turnaj nazvaný Ostrava Championship svedl do bojů nejlepší hráče z obou zemí i řadu odvážných nováčků, kteří přijeli na offline turnaj vůbec poprvé, ale nebáli se změřit své síly s ostatními. Tým Inaequalis byl na turnaji vůbec nejpočetnější a všichni jsme si akci hodně užili a utužili partu. Výsledkově jsme bohužel zůstali mírně za očekáváním, i tak ovšem náš zástupce skončil na bedně, když BlueCheese obsadil celkové třetí místo.

Ostrava Championship 2018 byla první LANka ve StarCraft 2 komunitě za hodně dlouhou dobu a musím říct,  že jsem byl mile překvapen skvělou organizací a velkým zájmem hráčů i diváků. Celodenní turnaj byl nepřetržitě streamován na twitchi a po celých 13 hodin si držel poměrně vysokou sledovanost kolem 100 lidí, k tomu je pak třeba připočítat desítky těch, kteří zápasy sledovali na plátně přímo na místě či turnaj později shlédli ze záznamu. Systém turnaje byl přizpůsoben tomu, že se sjeli hráči dost rozdílných úrovní (v době turnaje čtyři grandmasteři, spousta masterů, ale i pár borců z platinové či dokonce stříbrné ligy).

Na turnaji jsme měli početně nejsilnější zastoupení. Ze 24 účastníků turnaje mělo hned 11 na sobě dres Inaequalis. Původní desetičlenná sestava se totiž na poslední chvíli rozrostla o Succubare, která původně přijela jen v pozici fanynky a týmové fotografky, ale když se jeden z hráčů nedostavil, neváhala zaujmout jeho místo a se zapůjčenou klávesnicí a myší se pustit do boje se špičkou cz/sk StarCraft 2 scény. Mladá studentka z Prahy se tak stala vůbec jedinou dívkou na turnaji a tedy i pomyslnou vítězkou v kategorii žen.

 

Největší pozornost z našich hráčů se však logicky zaměřila na BlueCheese. Slovenský veterán StarCraft 2 scény byl díky nejvyššímu postavení na ladderu považován za největšího favorita turnaje. Dlouho postupoval suverénně a dokonce ve čtvrtfinále hladce vyřadil další velkou naději Inae uniQFazer 3:0 na zápasy. Již v semifinále potom došlo na očekávaný herní vrchol turnaje a jeho souboj s TomikuSem. Boj dvou hráčů, kteří se již zúčastnili nejednoho prestižního zahraničního turnaje, se zpočátku vyvíjel dobře pro hráče z Inaequalis. BlueCheese se dostal do vedení 2:0, ale pak excelentně hrající TomikuS dokázal získat tři hry za sebou a postoupit do finále. Právě semifinálové klání těchto dvou hráčů bylo úžasnou podívanou, kdy fanoušci během pěti vyrovnaných her tajili dech a žasli nad umem a nápady obou hráčů.

BlueCheese pak aspoň v souboji zklamaných semifinalistů porazil 2:0 Nolimita a dosáhl tak aspoň na bronzovou medaily. Ta pro něj ovšem měla spíš hořkou příchuť, neboť terranský grandmaster chtěl obsadit stupeň nejvyšší. Sport obecně je ovšem krásný v tom, že ne vždy vyhraje největší favorit a díky překvapením je zábavné hru sledovat. Věříme tedy, že se BlueCheese ze zklamání otřepe a vyhraje příští velkou cz/sk akci. Nebo, že třeba na některé z příštích velkých evropských akcí sám překvapí a vyřadí nějaké zahraniční profesionály.

Kromě třetího BlueCheese a uniQFazera, který skončil ve čtvrtfinále, ostatní hráči Inaequalis na turnaji spíše sbírali zkušenosti. Pro naprostou většinu z nich to byla první účast na podobném turnaji vůbec a všichni bojovali ze všech sil. Shelby, czJOHNcz, robotikov, Raddow a SolusRex došli do osmifinále, což pro řadu z nich byl výborný výsledek. Za zmínku určitě stojí i vítězství Badlera v losers bracketu, který byl určen pro hráče vypadnuvší hned v prvním kole pavouka.

Celý pavouk i výsledky ve skupinách si můžete prohlédnout na oficiálním webu turnaje Ostrava Championship 2018.

Důležitější než samotné výsledky bylo nicméně to, že se ukázalo, že je o StarCraft 2 pořád slušný zájem a my si celý turnaj i obě týmové večeře hodně užili. Hráči mimo Ostravu měli z týmové kasy zaplacené ubytování na dvě noci a startovné, navíc díky podpoře Red Bullu jsme mohli udržet soustředění po celý dlouhý turnaj. A zapomenout nemohu ani na nehrající fanoušky, kteří nás přišli podpořit na místo. Všem patří velké poděkování.

 

Záznam turnaje je ke shlédnutí na YouTube

 

Ostrava

23

Sledování některých her bylo velmi napínavé.

25

BlueCheese přebírá ceny za třetí místo.

24

BlueCheese s bronzovou medailí a diplomem.

22

Momentka přes semifinálovou bitvou. V dresu Inae BlueCheese, jeho soupeřem byl TomikuS.

19

Chvilka před čtvrtfinále.

18

A tady oba elitní hráči Inae škrtají mapy před vzájemným soubojem.

20

Succubare přebírá ocenění.

17

BlueCheese a uniQFazer nastupují na scénu před čtvrtfinále.

16

Robotikov dává rozhovor pořadateli.

13

Mistr České republiky z roku 2015 BlueCheese.

15

Azure a SolusRex radí Succubare před hrou.

14

BlueCheese a uniQFazer během čtvrtfinále.

12

Robotikov se posilňuje před příštím zápasem.

11

Badler nakonec získal prvenství v losers bracketu.

10

Všichni lidi z Inae, kteří se zúčastili turnaje jako hráči či fanoušci před vchodem do herny.

7

Držíme spolu. Zleva: robotikov, Succubare, SolusRex a Ryuzakhi.

8

Succubare byla velmi vděčným terčem fotografů.

6

Succubare se turnaje zúčastnila jako jediná dívka.

9

A opět Succubare při hře. Jako jediná neměla vlastní klávesnici a myš a v podstatě každý zápas absolvovala s jiným vybavením. Mimochodem, na této starožitně vypadající klávesnici jinak hraje grandmaster Nolimit.

5
3

A tady miláček davů robotikov ukazuje kapitánovi na počítači, jak ho porazil během vzájemného střetnutí před turnajem.

4

SolusRex měl asi nejtěžší los ze všech hráčů, ale přesto se dokázal překvapivě probojovat až do osmifinále a za celý turnaj ztratil hry jen proti oběma pozdějším finalistům.

2

Robotikov při hře.

Webp.net-compress-image

Jsme jeden tým.

O SolusRex

Bývalý kapitán SC2 sekce
Komentáře