DOTA 2 – ohlédnutí za lednem

DOTA 2 – ohlédnutí za lednem

4.02.2018 Hanz  

Jsme tu s novým rokem a nadešel čas ohlédnutí za prvním měsícem. Leden nám nabídl některé z již tradičních akcí a některé nové (obnovené).

Novoroční trunaj

K tradičním akcím na Dota 2 scéně bezesporu patří Vánoční/Novoroční turnaj. Stejně jako v roce 2016, tak i pro rok 2017 bylo rozhodnuto, že vzhledem ke svátkům připadajícím na víkendy bude nahrazen Vánoční turnaj Novoročním. Tento se konal 13.1.-14.1. Hrál se formát Double Elimination a prize pool činil celkem 12 500,-. Z našich týmů se představil tým Inaequalis Lutea. Prvním kolem prošel bez větších potíží. Ve druhém kole upper bracketu se potkal s týmem Kámoši, který byl složen již z mnohem více zkušenějších hráčů. Naši kluci se však nenechali rozhodit a i tento zakončili vítězstvím. Pokud ve druhém kole potkali zkušenější hráče, tak ve třetím potkali doslova veterány naší scény. Tým Flexim_ako_Gott si nenechal vzít vítězství a poslal Luteu do lower bracketu. Tam si ve 4. kole LB poradili s týmem HexCom Academy a stanuli před branami osmifinále. V následujícím kole již čekal vyzyvatel – Tým Artifact. Nepříliš známá jména hráčů mohla snadno vést k podcenění protivníka. Ovšem v takovéto fázi turnaje to mohlo znamenat hrubou chybu a vést k odchodu z turnaje. Lutea pevně chytla otěže a postoupila do dalšího kola. V tu chvíli nám byl již znám jeden z grandfinalistů a v LB zůstavaly poslední 4 týmy. V 6. kole playoff narazili na jednoho z favoritů, tým Supr. Po dlouhém a vyrovnaném zápase Lutea podlehla a byla nucena turnaj opustit. V celkovém umístění se dělila o 5.-8. místo. Vítězem se stal tým Hippomaniacs.

Turnaj na Grunexu: zde

Článek na webu Dota 2: zde

Inaequalis Lutea

  • Sammi
  • Nimt
  • PedritoPedro
  • Veselo
  • Jaguar09

CZC.cz/Nightcupy

Další turnaje, které se objevily jsou obnovené CZC.cz/Nightcupy. Zde se hraje o věcné ceny pro vítěze v podobě PC hry v hodnotě až 1000,-/hráč.  Pořádá je portál Grunex. Konají se každou sobotu od 18:00. Těchto turnajů se opět účastnil tým Inaequalis Lutea. Celkem soutěžil ve 2/3. Jeden nightcup byl vyloučen z důvodu konání výše zmíněného Novoročního turnaje. V obou turnajích se Lutea shodně umístila na 3. místě.

Turnaj na Grunexu: zde

Epulze – Nations cupy

Epulze začalo jako web pro 1v1 turnaje, kde se hraje o real cash a postupně se posouvají dál a dál, tentokrát do světa 5v5 turnajů. Na každý menší Qualifier vyhradili 50 dolarů, 2 postupivší týmy se pak utkají s týmy z dalších zemí o 100 dolarů. Právě začíná první ze série kvalifikací. Doufáme, že se organizátorům bude dařit a vyroste nám zde další ze zahraničních stabilních turnajů.

Odkaz: zde

Výhled na následující měsíc

Co nás čeká v únoru – kromě pravidelných CZC.cz/Nightcupů i dlouho očekávaný Major ESL ONE Katowice (zde) s prize poolem 1 000 000 $. Konaný 24. 2. – 25. 2. v Katowicích Bohužel bez CZ/SK. Nejblíže k účasti měl tým Penta, ve kterém hraje slovenský hráč Skitter. Penta vypadla těsně před postupem v posledním kole kvalifikace.

 

Během Novoročního turnaje byl vydán kratičký spot oznamující reborn CZ/SK Dota 2 League. Bylo to překvapení, neboť liga byla na podzim oficiálně ukončena. S napětím očekáváme bližší informace, které by měly být vydány právě během února. Dle zákulisních informací, které se mi podařilo zjistit se můžeme těšit na změnu systému spolu s vydáním nových webových stránek. Prize pool by měl dokonce překonat poslední sezonu, kde činil 50 000,-.

CZ/SK Dota 2 League – Facebook

 Dota 2

Web

Facebook

O Hanz

AD
Komentáře