Máme 3.místo v RSTL

Máme 3.místo v RSTL

18.03.2018 SolusRex  

StarCraft 2 sekce Inaequalis má za sebou první letošní sezonu v největších evropských ligách Alpha a RSTL. Stejně jako minule jsme nasadili tři týmy, z nichž dva dokázaly o kousíček vylepšit předchozí umístění. Nejlepším umístěním pak bylo 3. místo ve 3. divizi RSTL, s čímž je spojena i výhra 700 rublů, která půjde na pokrytí startovného v dalším ročníku. Nejvíce mě ovšem těší to, že je v Inaequalis stále spoustu aktivních hráčů, které baví soutěžit a najdou se i ochotní streameři. A přestože udržovat čtyři týmy (ještě spolu s pomalu probíhající WardiOpen ligou) není úplně jednoduché, ani v jednom zápase jsme neměli problémy se složením sestavy a až na několik málo zápasů byly všechny s naším streamem. Za to patří dík celému týmu; zvlášť bych nicméně vyzdvihl přínos robotikova, který byl jednak nejvytíženějším hráčem a oporou v zápasech, tak i spolehlivým a obětavým pomocníkem v organizování.

Do Alpha ligy či RSTL tentokrát zasáhlo 16 hráčů, což je o dva méně než minulou sezonu. To ovšem mohla ovlivnit i skutečnost, že Alpha liga výrazně zkrátila základní část a tak se hrálo o méně zápasů. Naopak  vzrostl počet zápasů v RSTL, kde i díky all-kill systému v play off toho někteří borci odehráli opravdu hodně.

Z hráčů z minulé sezony nenastoupili tentokrát ani jednou Rainmaker, Eiril, Kronos, Panda, PraetorND, Reitor, Tauren a Teqini. Tedy takřka polovina z hráčů hrajících ligy na podzim. Naopak týmy posílili Markus, Siso, Ryuzakhi a Hexed, kteří se rychle ukázali být velmi platnými hráči a první zápasy za Inae pak také odehráli kosublic a PickPocket.

 

Alpha non-pro

Atra tým ve druhé nejvyšší Alpha lize zopakoval osmifinále z minulé sezony a to přesto, že samotný tým prošel výraznou obměnou. Minulou sezonu se o výhry starali v podstatě jen uniQFazer a Rainmaker, kteří zároveň patřili k nejlepším hráčům celé ligy. Tentokrát však Fazerko stihl odehrát jen jeden zápas, než překročil hranici MMR umožňující účast v soutěži a nemohl pak už být dále nasazován. Rainmaker danou hranici prolomil ještě dříve a navíc přestoupil do týmu isIMBA, z nějž později přestoupil do Exeedu. Situaci dále komplikovala i dlouhodobá neúčast Badlera kvůli zahraničnímu pobytu. Dlouhodobě mimo byl i Reitor, Tauren dál reprezentovat Inae odmítl i přes několik žádostí.

Týmový prapor tak museli pozvednout další hráči. Tahouny se ukázali být hlavně Markus, hostující z w3c a pak robotikov, který ukázal obrovský výkonnostní skok, když se ze 17% winrate v amateur divizi v minulé sezoně propracoval k 80% winrate ve vyšší non-pro divizi. A to je kvalitativní rozdíl mezi jednotlivými divizemi opravdu značný. Tři vybojovaná vítězství pak přidal Raddow a dál se pak tým musel spoléhat především na doplňování hráčů z loňského Lutea týmu, kteří tak získávali první cenné zkušenosti ve vyšší divizi.

Atra týmu se skvěle povedla základní část, kde skončil druhý ve skupině jen pouhý bod za Coopera Gaming B. Nicméně mužstvo pak stejně jako poslední sezonu vypadlo hned v osmifinále a to zase nejtěsnějším možným výsledkem 2:3 s týmem Clan SC2Improve, kteří měli velmi šikovného hráče. Aby podobností nebylo málo, tak i tentokrát za Inae v rozhodující bitvě prohrál terran (tentokrát Markus) proti protossovi.

Nicméně i zopakované osmifinále lze pro takřka kompletně předělaný tým považovat za úspěch a můžeme čekat, že když zůstane nadšení novým hráčům a ještě je doplní navrátivší se zkušenější hráči jako Badler a CrosSGuard (začal opět hrát, snad mu elán vydrží), mohli bychom mít pro příští sezonu ještě kvalitnější tým.

 

RSTL 3. divize

Do třetí divize RSTL se tentokrát přihlásilo hned 20 evropských týmů. Našemu týmu se ovšem i přesto podařilo ještě o stupínek vylepšit umístění z poslední sezony a dokráčet tak až na stupně vítězů, což sebou přineslo i spíše symbolickou peněžní výhru 700 rublů. Tým v RSTL prošel asi nejmenším množstvím změn, Badler a Raddow už dle pravidel v této divizi dále účinkovat nemohli, ale plně je nahradili jiní hráči v čele s robotikovem, který dokonce odehrál třetinu her celého týmu v soutěži.

Přestože zvlášť v play off naši hráči stáli vždy proti papírově silnějším soupeřům, dokázali se vybičovat k heroickým výkonům. V osmifinále jsme vyřazili ruský tým PLAY4U (třetí z minulé sezony) se skóre 4:3, když rozhodující hru získal czJOHNcz. Ve čtvrtfinále jsme pak během bootcampu vyřadili Ukrainian Team B (který nás porazil 4:0 v základní části) a to v poměru 4:1, kdy rozhodující hry uhrál Kovi.

Semifinále pak přineslo velké drama. Velmi silný německý klan Narcotic Gaming nastoupil se čtyřmi hráči na samé hranici povoleného MMR a rychle šel do velkého trháku. Když už to vypadalo na velký debakl našeho týmu, začal robotikov postupně ničit jednoho soupeře za druhým a do té doby suverénní Němci začali být nejistí a zaskočení. Za stavu 3:3 se schylovalo k rozhodující sedmé hře, když došlo k nečekanému a šokujícímu rozuzlení. V robotikově domě přestala jít na hodinu elektřina a tak i když soupeř z dobré vůle počkal dvojnásobek pravidly stanovené doby, došlo nakonec k nevyhnutelné technické porážce v rozhodující hře a tak i prohře celého semifinále.

Přiznám se, že jsem měl trochu strach, jak rychle se z toho jednotlivý hráči a především robotikov zvládnou psychicky oklepat, zvlášť když mezi semifinále a zápasem o třetí místo bylo jen pár dní. Situaci komplikovala i skutečnost, že proti nám stál neoblíbený ruský tým Panic, se kterým jsme předtím třikrát za sebou prohráli. Náš tým však ukázal velkou vnitřní sílu a soudržnost, díky čemuž jsme ubojovali vítězství 5:4, na kterém se symbolicky takřka rovným dílem podíleli hráči, kteří po celou sezonu tvořili jádro týmu. Arranion jako jediný připsal pro tým dvě výhry, po jedné pak přidali Kovi, czJOHNcz a rozhodující výhru vyválčil robotikov, který si tak aspoň trochu zlepšil náladu po smolném semifinále.

 

Alpha amateur

Lutea tým se pro letošní sezonu musel od základů přebudovat, neboť takřka celé jádro hráčů z minulé sezony povýšilo ve hře do master ligy a už tak dál nemohli hrát v amatérské divizi. Z týmu hrajícím na podzim zůstal nakonec jediný Kovi a Shadowfall, který ovšem na podzim naskočil do jediného zápasu. Novými oporami se pak stali Ryuzakhi, Siso a Hexed.

Jak se dalo čekat, nově složený tým měl zpočátku výsledkové výkyvy a play off si nakonec zajistil až z poslední postupové příčky ve skupině a to ještě i díky tomu, že v té době již s jistotou vyřazení Escuela Espanola StarCraft v posledním kole překvapivě porazili Dark Army, která by v případě svého vítězství postoupila do play off místo našeho týmu. Nicméně postupu do play off se Lutea tým nijak nezalekl a během bootcampu porazil polský tým No Manner Squad 3:1, kdy vyhráli Kovi, Ryuzakhi a třetí bod nám zajistila skutečnost, že se soupeř pokusil nasadit neregulérního hráče pro danou divizi, který byl následně diskvalifikován.

Ve čtvrtfinále pak už Lutea nestačila na TerranBrotherhood a prohrála 1:3. Není to však důvod k velkému smutku, klukům lze poblahopřát za dobré výkony a pokud se jádro týmu udrží a posílí třeba i o některé další nové hráče, může to být v příští sezoně ještě lepší.

Za organizaci Lutea týmu patří velký dík robotikovi.

 

WardiOpen liga

Pro přehlednost ještě doplňuji menší info k WardiOpen lize, která se velmi pomalu začala hrát od března a kde bohužel hodně vázne organizace. Wardi je často pryč na různých akcích a tak se lize věnuje jen příležitostně, navíc je v lize stanovení herních termínů založeno na dohodě mezi týmy a ne všechny komunikují. Proto jsme zatím odehráli jen jediný zápas, kde jsme těsně podlehli 3:4 týmu MiXeD Minds, přičemž všechny naše tři body zařídil Markus. Wardiho liga je nicméně velmi zajímavá a to především proto, že tam mohou bez omezení nastoupit i ti nejlepší naši hráči jako je uniQFazer a především BlueCheese, který byl již oficiálně doplněn na soupisku. V lize také může dojít na pikantní derby proti Passion Mercs. Doufejme tedy, že se Wardiho liga brzo naplno rozběhne a budeme v ní moc sledovat zábavné a napínavé hry na té nejvyšší úrovni.

 

Plány do budoucna

Čeká nás teď opět menší pauza před rozběhnutím dalších sezon Alpha ligy a RSTL. Tu nám vyplnění doufejme nějaké hry ve Wardiho lize a pak především prestižní turnaj nejlepších cz/sk hráčů a odvážlivců lačných s nimi změřit síly, který se uskuteční 31.3. v Ostravě a kde by mělo mít Inae hned osm svých reprezentantů (BlueCheese, uniQFazer, Badler, Raddow, robotikov, czJOHNcz, SolusRex a Ryuzakhi).

Zároveň s tím se budou řešit přihlášky do další sezony Alpha ligy a RSTL, kde se tentokrát nejspíš rozhodneme pozměnit naši účast v divizích. Chtěl bych zkusit nasadit jeden či dva týmy do nejvyšší divize, zároveň ale zachovat to, že možnost reprezentovat Inae budou mít i aktivní hráči z diamondu. Záležet bude hodně i na tom, zda se podaří přivést do týmu ještě ideálně dva další hráče na úrovni Pro divize. Pokud ne, budeme moci BlueCheese a uniQFazera doplnit některými hráči z Atra týmu a v jedné lize hrát Pro divizi, v druhé non-pro a zároveň mít nadále i 1-2 týmy v nejnižších divizí.

Určitě v týmu uvítáme všechny aktivní hráče, kteří nám budou chtít v ligách pomoci. Ve výjimečných případech se pak tito hráči ani nemusí stát přímo členky Inaequalis (pokud by z nějakého důvodu nechtěli) a mohou u nás hostovat a hrát ligy podobně jako v uplynulé sezoně Markus. Pokud máte zájem, budu rád, když mi napíšete na facebook či přímo ve hře (SolusRex#2553).

 

Poděkování

Velké poděkování za celou uplynulou sezonu si zaslouží všichni naši hráči, streameři našich her, fanoušci a i lidi, kteří mi pomáhali s organizací. V neposlední řadě i Eldesan, bez jehož práce a energie by se Inae nejspíš už dávno rozpadlo. Díky moc, bez vás by StarCraft v Inaequalis takhle nežil. 🙂

 

O SolusRex

Bývalý kapitán SC2 sekce
Komentáře