Přichází Alpha liga sezóna11

Přichází Alpha liga sezóna11

13.04.2018 SolusRex  

Je to jen něco málo přes měsíc, co Lutea tým slavil přímo na bootcampu postup do čtvrtfinále Alpha Amateur ligy a už se chystá další sezona nejpopulárnější klanové StarCraft 2 ligy na světě. Momentálně finišují registrace a už 23. dubna by se měla rozběhnout jedenáctá sezona Alpha ligy. Inaequalis bude mít ve hře znovu dva týmy, stejně jako poslední dvě sezony v Non-pro a Amateur divizi.

Přestože jsem spolu s Eldesanem a i některými dalšími lidmi vyvinul hodně snahy o vytvoření Pro týmu schopného konkurovat v nejvyšší divizi, nepodařilo se nám alespoň protentokrát tento cíl dotáhnout do konce. Oslovili jsme více hráčů, přičemž se zpátky do Inae vrátil hrát Rainmaker (může ovšem hrát i Non-pro divizi, takže o něj naši fanoušci nepřijdou) a poměrně slibně se vyvíjela jednání s jedním opravdu elitním českým hráčem, který za nás mohl v Pro divizi hostovat.

Trhlinu našim plánům nicméně udělalo náhlé rozhodnutí BlueCheese skončit – doufejme že dočasně – se StarCraftem 2. V této jinak krásné hře platí úměra, že čím výše se hráč dostane, tím víc je samotná hra stresující a pro hráče vyčerpávající. Snad každý z elitních hráčů zažil dobu, kdy toho už na něj bylo zkrátka moc a potřeboval oddych, aby si zachoval zdravý rozum. Bohužel v případě slovenského elegána k takové situaci došlo právě nyní a jeho rozhodnutí nám zabránilo pokračovat v přípravách na Pro divizi. Zase je ale lepší, když k tomu došlo před sezonou a ne až v jejím průběhu.

V tuto chvíli nejsem říct, zda se BlueCheese někdy vrátí k aktivnímu hraní a nechávám to na něm, i když bych byl samozřejmě rád, pokud by tomu tak bylo. Snu o obnovení Pro týmu v Inae se nevzdávám, ale jsem toho názoru, že ideální bude jeho jádro budovat takzvaně zdola, tedy z našich vlastních hráčů, kteří se do grandmasteru postupně vypracují z nižších lig. Myslím, že v týmu máme několik talentovaných jedinců, kteří pokud budou pracovat a budou se snažit, je takový pokrok v příštích letech v jejich silách.

I  z tohoto důvodu jsem rád, že se do týmu vrátil Rainmaker, který nejen, že by měl patřit k hlavním oporám posíleného Atra týmu, ale zároveň by měl být mentorem pro nadějné spoluhráče z Atra týmu a doufám, že jim pomůže postupovat výše na ladderu. Mimochodem, příchod terranského hráče je i velkým ziskem pro Inae, protože nás upřednostnil před možností reprezentovat italský profi tým Exeed.

V Alpha lize pro novou sezonu došlo k menší změně pravidel v oblasti MMR limitů, které se posunuly o 100 bodů nahoru. V Non-pro lize mohou nyní hrát všichni hráči, kteří za poslední čtyři měsíce neměli mmr vyšší než 5700 a v Amateur lize pak hráči, kteří za stejnou dobu nepřesáhli 4700. Pro bývalé grandmaster hráče v Non-pro a bývalé či současné mastery v Amateur lize pak platí, že musí mít v aktuální sezoně odehráno alespoň 40 her jako důkaz, že do dané divize patří (tohle pravidlo neplatí první dva týdny od začátku nové sezony ladderu, aby hráči měli čas požadovaný počet her nahrát).

Tyto změny znamenají, že se spolu se mnou do Lutea týmu přesune na hraní Arranion. Na to náváže i administrativní změna, kdy bude mít robotikov na starosti organizaci zápasů Atra týmů a já (SolusRex) organizaci zápasů Lutea týmu. Z našich aktivních hráčů v Alpha lize nemůže hrát pouze uniQFazer, který však zůstává v týmu pro Wardi ligu, kterou stále hrajeme (ale je tam velmi slabá organizace a liga postupuje tempem 1-2 zápasy měsíčně). Dále budeme čekat na začátek další sezony RSTL, kam také nasadíme 1-2 týmy.

Níže píšu počáteční sestavy obou našich týmů. Vypsaní jsou hráči, kteří jsou v poslední době aktivní, mají chuť evropské ligy hrát a mají také proto potřebnou herní kvalitu. Pokud ovšem budou i další hráči aktivní a dostanou se na dostatečnou úroveň, aby nás mohli reprezentovat, budu jedině rád, když se počet našich hráčů v jednotlivých týmem rozšíří. Jestli jsem na někoho ve výčtu hráčů zapomněl, tak mi prosím napište, ať to můžu napravit. 🙂

Nalosování skupin základní části a rozpis zápasů by mohl být k dispozici 20.4., dám poté na něj odkaz na Inae SC2 facebook. Zároveň věřím, že se nám podaří většinu zápasů odstreamovat.

Vzhledem k posílení obou týmů oproti minulé sezoně vyhlašuji jako cíl, abychom se tentokrát poprvé v historii podívali do semifinále některé z divizí. Věřím, že při tomto obsazení je dosažení takové mety plně proveditelné. Každopádně, tím úplně nejdůležitějším bude si to pěkně užít a udržovat v kolektivu dobré a přátelské vztahy, na čemž se ovšem musí podílet každý z nás. Věřím, že si nadcházející sezonu parádně užijeme.

 

Atra tým:

divize: Non-pro

organizaci zajišťuje: robotikov

hráči: Rainmaker (terran), Markus (terran) – hostuje z w3c, Raddow (zerg), Badler (terran), czJOHNcz (terran), CrosSGuarD (protoss), robotikov (zerg), DoubleCC (zerg)

 

Lutea tým:

divize: Amateur

organizaci zajišťuje: SolusRex

hráči: siso (zerg), Kovi (protoss), Arranion (zerg), SolusRex (zerg), Ryuzakhi (zerg), Funny (zerg), Shadowfall (protoss), Hexed (terran), Shelby (zerg)

 

O SolusRex

Bývalý kapitán SC2 sekce
Komentáře