ClanWary se blíží a StarCraft II sekce se rozšiřuje

ClanWary se blíží a StarCraft II sekce se rozšiřuje

15.06.2017 Eldesan  

Hráči a fanoušci StarCraftu mají důvod zpozornět. V blížících se nových sezónách týmových lig plánujeme hrát výraznější roli a po dlouhé době nasadit dva týmy, přičemž barvy Inae by měli reprezentovat jak bývalí grandmasteři, jako například ReiToR či uniQFazer, tak i noví nadějní hráči a samozřejmě jádro týmu, který v poslední sezoně postoupil do čtvrtfinále Alpha Amateur ligy. StarCraft sekce do nové doby vstoupí se mnou jako oficiálním novým kapitánem.

Kapitán se představuje

Dovolte mi, abych začal od sebe, což se může zdát neskromné, nicméně ve své nové pozici si už nemohu dál užívat luxus zůstávat v pozadí. Jmenuju se Jakub Kolda, ve StarCraftu užívám přezdívku SolusRex, v Inaequalis jsem zhruba dva roky a kapitánství jsem se vyhýbal, jak jsem mohl – a to hlavně proto, že mám určitou představu, do čeho jdu. Mimo jiné jsem například vedl amatérský fotbalový tým, spoluvytvářel populární web o hokejovém klubu a také v zaměstnání mám na starost organizaci a dohled nad skupinou lidí.

StarCraft je pro mě posledních pár let hlavním koníčkem a zároveň způsobem, jak si mohu vybít svou soutěživost. Dlouho jsem přesto přemýšlel, jestli se chci ke StarCraftu a potažmo Inae uvázat na delší čas, neboť přijetí kapitánství chápu jako závazek alespoň na dva roky. Nakonec u mě zvítězila chuť se zase do něčeho pořádně pustit a k rozhodnutí mě jistě dopomohla i skutečnost, že mě zvlášť ke konci sezony v Alpha Amateur lize už stejně řada lidí brala jako kapitána, přestože jsem jím oficiálně nebyl a to celé způsobovalo jen zbytečný chaos.

Jako kapitán si před sebe kladu především následující cíle:

  • Řídit StarCraft sekci v duchu Inae (slušnost, otevřenost členům různých schopností).
  • Udržet sekci aktivní minimálně do doby, než se objeví nová velká online RTS hra.
  • Napomáhat pohodě a přátelské atmosféře v týmu. Nejsme profesionálové, ale hrajeme pro zábavu a podle toho by to mělo vypadat. Chci vyhrávat, ale ne za každou cenu.
  • Zařídit zastoupení minimálně dvou mančaftů Inae v týmových ligách, ať mají příležitost si zahrát hráči různých úrovní.
  • Mít k většině zápasů v týmových ligách vlastní stream.
  • Podílet se na přípravě turnajů pro hráče a to třeba i ve spolupráci s jinými českými týmy.

 

Posilujeme na novou sezonu

Rozšíření na dva týmy samozřejmě znamená potřebu více aktivních hráčů. A jsem velmi rád, že skutečnost zatím přesahuje mé původní odhady a plány.

V první řadě jsem velice potěšen, že zájem znovu se účastnit clanwarů za náš tým projevila řada zkušených a výborných borců, kteří to ve StarCraftu dotáhli i na grandmastera. Jedná se především o ReiToRa, uniQFazera a RAiNMakeRa. V prvním týmu je doplní noví aktivní hráči, kteří již nakoukli na master úroveň, konkrétně terran BADLERDAKING a nejčerstvější posila, zerg ĐoubleCC, kterého tímto v týmu vítám.

Zároveň zůstává většina hráčů, kteří v minulé sezoně úspěšně reprezentovali v Alpha Amateur lize, přičemž věřím, že se mi podaří přivést ještě minimálně jednoho aktivního nadprůměrného diamond hráče. Otevřené dveře ovšem zůstávají i pro ostatní; ať už hráče, co dostali znovu do StarCraftu chuť, tak i lidi, co dosud v Inaequalis nepůsobili. Podmínkou přijetí je jen slušné vystupování. Případní zájemci mi můžou napsat na facebooku, sem do komentářů pod článkem nebo přímo ve hře (SolusRex#2553). Hráčům z nižších lig (platina a níže) rád dám pár tipů, jak se zlepšit v hraní.

 

Kdy se začnou hrát další clanwary a jaké ligy budeme hrát?

Všichni se už těšíme na začátek nové sezony a zajímavá utkání, výzvy a zážitky, které nás v nich čekají. Vyhlédnuté pro další účinkování mám tyto týmové ligy: Alpha Team League, Russian StarCraft Team League (RSTL) a Wardi.tv Team League. Další postup se bude odvíjet od toho, kdy a s jakými podmínkami jednotlivé ligy vyhlásí novou sezonu. RSTL se dohrála nedávno, Alpha ligu čeká ještě finále americké divize a s elitní skupinou Wardi ligy to vypadá ještě na dlouho. Teoreticky by v dohledné době mohla začít Alpha liga, která aspoň dříve vyhlašovala nový ročník pár dní po konci předchozího, o něco později pak i RSTL, ale to jsou jen spekulace. Počkám nyní na oficiální vyhlášení nového ročníku ligy a pak se domluvím podle aktuální situace s hráči na našem zařazení.

Do té doby můžeme hrát na ladderu, účastnit se turnajů v komunitě (řada našich dia hráčů hraje například pravidelné PM plat-dia turnaje) či se třeba sejít občas na Discordu či bootcampu – domlouval jsem se s Eldesanem, že na jeden den zkusím sám dorazit už na ten nejbližší.

 

S čím je potřeba pomoc

Těším se na spolupráci se všemi hráči, neboť je jasné, že bez pomoci Vás by nebylo možné StarCraft sekci ani držet při životě, natož pak posouvat výš. Nechci po nikom nic náročného, velkou pomocí bude každý aktivní hráč, který se nezprotiví základním pravidlům slušného chování a který bude držet slovo, především pak dorazí na clanwar, kde přislíbí účast nebo aspoň co nejrychleji dá vědět, pokud oproti původním plánům nebude moc hrát.

Pokud by nicméně chtěl někdo pomoci ještě více, tak bych momentálně zvlášť uvítal:

  • Někoho, kdo bude ochotný streamovat naše clanwary, případně různé turnaje. Nevadí, když to bude někdo, kdo dosud se streamováním nemá žádné velké zkušenosti. (Přihlásil seRAiNMakeR, který zvládá streamy na skvělé úrovni. Jako náhradník se přihlásil robotikov, kdyby měl ovšem někdo zájem, může být náhradníků více. Jedničkou je v tuto chvíli RAiNMakeR)
  • Někoho, kdo by byl ochotný dělat jednoduché obrázky k mým článkům zde na webu (hodil by se mi někoho, komu bych mohl jednoduše na facebook napsat, co bych si představoval a on by mi jej během 1-2 dnů připravil). Jak jste jistě již poznali nad článkem, grafika není moje silná stránka. Arranion se nabídl a vytvořil současný a dle mě velmi povedený obrázek k článku. Jeho tvorba by i do budoucna měla přispívat k lepšímu vzhledu mých článků potažmo celého webu.

Všem co se nabídl s pomocí na streamy či tvorbu obrázků mockrát děkuji. Každý (byť třeba drobný) přínos jakéhokoliv člena dělá celý tým lepším. 🙂

Děkuji moc všem za podporu (a obzvlášť mé přítelkyni za to, že to se mnou vydrží) a těším se dragon city cheats for gems na společné úspěchy a zážitky.

About Eldesan

Do Inaequalis jsem vstoupil v roce 2011 jako špatný hráč. Od roku 2012 se více starám o jeho vedení. V současné době jsem člen rady a předseda spolku Inaequalis z. s. Špatným hráčem zůstávám, ale na funkci to nemá vliv.
Komentáře