Demon triumfuje na Letní sklizni

Demon triumfuje na Letní sklizni

23.07.2018  

Od pečlivého sbírání bodů po večerních turnajích, skrze náročný kvalifikační turnaj, až k samotnému postupu na MČR. Tak by se dala v krátkosti shrnout cesta našeho mladého reprezentanta Matěje “Demona” Cabicara.

Demon si už od začátku sezóny vedl velmi dobře. Po celou dobu soutěže se držel na předních příčkách celkové MČR klasifikace a bez jeho účasti se neobešla ani letošní první sklizeň, která se konala na jaře. Ta Demonovi uzavřela svoje brány bohužel už po skupinové části. Nadějný hráč Clash Royale si tak na svoji slavnou chvíli musel počkat. Nečekal však dlouho. Do nedávné Letní sklizně se kvalifikoval z krásného druhého místa a jak sám říká, vidina účasti na MČR ho hnala kupředu.

Ač mu domácí scéna nedávala mnoho nadějí, ve skupině A se neztratil a svoje působení v turnaji tak prodloužil až do play-off. Ani tam však nenašel přemožitele a to až do finálového zápasu horní části pavouka, kde se musel sklonit před výborně hrajícím Danobossem. Hlavní cíl byl však splněn. Finále horní části pavouka totiž znamenalo jisté místo mezi prvními čtyřmi, tedy hranici nutnou pro kvalifikaci na MČR. Skvěle soustředěný Matěj se svým úspěchem nenechal vyvést z míry a emoce si schoval na později. Za svou dlouhou cestou kvalifikací se rozhodl udělat zlatou tečku a v cestě k vysněnému cíli už mu stáli jen dva soupeři.

Po tom, co si poradil s Lotr Sniperem ve spodní části pavouka, už o jeho dovednostech a neuvěřitelné formě nikdo nepochyboval. Poslední zápas zdál se být však těžko rozlousknutelným oříškem. Sokem tu Demonovi byl jeho nedávný přemožitel Danoboss. To, co se ze začátku zdálo být překážkou, se rázem změnilo v malichernost. Hráč eSuby na rozjetého Demona nenašel ten správný recept v žádném ze tří zápasů a o vítězi Letní sklizně bylo rozhodnuto a my vám s ním přinášíme krátký rozhovor…….

Demon mezi postupujícími na MČR – playzone.cz

 

Ahoj, na úvod bych ti rád pogratuloval k úspěšnému tažení v kvalifikaci na MČR. Jaké jsou tvé momentální pocity krátce po triumfu ?

Ahoj, je to neuvěřitelný pocit. Nečekal jsem, že to dotáhnu až takhle daleko do finále. Hlavním cílem bylo zajistit si postup na MČR a to se povedlo. Dál už jsem to hrál jen pro zábavu i když peněžní odměna za to určitě stála.

Věnoval jsi Letní sklizni nějakou neobyčejnou přípravu nebo jsi trénoval standardně jak jsi zvyklý ?

Na Letní sklizeň jsem podstoupil trochu neobyčejnější přípravu. Poslední dva týdny před Letní sklizní jsem se opravdu soustředil na hru a trénoval jsem tak 3 hodiny denně. Jsem rád, že se moje práce vyplatila.

Jaké byly tvé cíle před turnajem ? Stačilo ti se pouze kvalifikovat nebo jsi si od začátku šel pro celkové vítězství ?

Tak jasným a hlavním cílem bylo kvalifikovat se na MČR. To byla samozřejmost. Jelikož jsem na Letní sklizeň postupoval z druhého místa hned po Lotr Sniperovi, tak jsem měl celkem vysoké sebevědomí.

Z tvé hry bylo znát, jak jsi již sám zmínil, velké sebevědomí, je pro Tebe MČR velkou motivací ?

Sebevědomí jsem si snažil postupem turnaje ještě zvyšovat. Sice to po prvním zápase nevypadalo nadějně, ale i tak jsem do toho šel na 100%. Účast na MČR je pro mě asi největším úspěchem za celou mojí kariéru a jsem rád, že mám za zády organizaci jako je Inaequalis.

Co bylo tvým klíčem k úspěchu ? Měl jsi nějakou speciální strategii ? Studoval jsi před turnajem taktiky soupeřů ?

Taktiky soupeřů jsem moc nestudoval, většinou jsem věděl co hrají, jelikož se potkáváme dost často na domácích turnajích. Pár decků mě však hodně překvapilo. Neměl jsem absolutní ponětí, že se budou hrát. Nejspíše to bylo tím, že konečně do turnaje přidali systém banů. Tím pádem se nehrály klasické meta decky.

Ve finále winners bracketu tě Danoboss poslal do losers bracket s jednoznačným výsledkem 3-0. Tam jsi nakonec vyhrál a v grandfinále jsi čelil znovu stejnému soupeři, kde jsi naopak ty získal 3 hry v řadě. Měl jsi ho po prvním zápase tak dobře přečteného nebo pomohlo i štěstíčko ?

Myslím si, že tam byla i špetka štěstíčka, ale troufnu si říct, že jsem ho měl dobře přečteného. Danoboss je kvalitní hráč v barvách eSuby, který nepustí výhru jen tak z ruky. Jednoduše – v první bo5 se radoval on a v  druhé sérii se zase zadařilo více mě, nejsou v tom žádné složitosti.

Co tě čeká v následujících dnech ? Dáš si pauzu nebo se chystáš na nějaké turnaje či věnuješ veškerý čas přípravě na MČR ?

Momentálně si plánuji dát menší pauzu od Clash Royale. Prostě trochu zrelaxovat a hlavně to pořádně oslavit. Brzy se ale hodlám vrhnout zpátky do hry a to v plné parádě. Určitě začnu pilně trénovat na MČR, protože se chci umístit co nejlépe.

Je něco co by jsi chtěl vzkázat na závěr ?

Určitě chci poděkovat všem, co mě podporují a co mi fandí. Hlavně celému Inaequalis. Bylo vidět i na sobotní sklizni, kdy na streamu byla spousta lídí z INAE a všichni mě v chatu podporovali. Díky.

About

Komentáře