Faeli přichází do INAE

Faeli přichází do INAE

4.11.2018 Noizzy  

Už je to velmi dávno, co jsme se s Faelim poprvé potkali a prohodili pár slov o Hearthstonu a obecně esportové scéně. Vtipkovali jsme, že to jednou určitě “dotáhne” až do Inae. To jsme ještě vůbec netušili, že za několik měsíců se taková spolupráce stane realitou a my vám budeme moci nabídnout nejen rozhovor s tímto úspěšným českým hráčem.

Je nám tedy obrovskou ctí a potěšením oznámit vám, že Oldřich „Faeli“ Mahdal oblékne na Mistrovství České republiky náš dres. Jak hodnotí uplynulý rok, jaké má pocity před největší domácí offline akcí a co říká na Blizzcon, nám prozradil v rozhovoru…

 

Ahoj, máš za sebou poněkud nabitý rok. Mohl bys zhodnotit uplynulé měsíce? Je pro tebe rok 2018 zatím nejúspěšnějším obdobím tvé kariéry?

Tento rok byl prvním, kdy jsem se naplno věnoval hraní a dával jsem přípravě na turnaje dostatek času, takže jsem rád, že se to takhle projevilo a úspěchů byla spousta.

Účastnil ses letos několika velkých online i offline eventů, utkvěl ti nějaký v paměti? A proč?

Utkvěly mi v paměti všechny offline eventy bez výjimky. O těchto akcích to pro mě celé je a vždycky se těším jak na samotný turnaj, tak na výlet do dalšího města/země.

Global Games vám letos bohužel nevyšlo, sleduješ přesto ostatní zápasy HGG?

Sleduji v rámci možností. Právě teď mi na druhém monitoru běží semifinále, ve kterém fandím Norsku.

Chtěl bys reprezentovat ČR na HGG i příští sezonu?

Samozřejmě bych moc rád. Tento rok jsem si dával hodně práce s pravidelnou přípravou, tabulkami apod. a práce se zbytkem týmu mě moc bavila. Snad nám na příští rok dají formát, kde příprava bude hrát větší roli než letos, a my ukážeme, jak spolu umíme pracovat.

Právě probíhá Blizzcon, někteří hráči jej dokonce označili za zklamání. Jak ho zatím vnímáš ty?

Asi mají všichni moc velká očekávání. Je pravda, že to letos není žádná revoluce třeba v podobě nové hry, ale určitě se najdou i věci, které mi udělaly radost – už stahuju free Destiny 2.

Je to pár hodin od ohlášení nové HS expanze. Nějaké prvotní pocity/vyhlídky?

Vzhledem k množství HS, které hraji, je pro mě každá expanze hodně vítaná. Karet jsme ale viděli jen málo, takže těžko soudit. Zatím se mi nejvíc líbí karta Springpaw.

Za týden je tu MČR. Jaké jsou tvé pocity? Těšíš se na domácí publikum, nebo je to pro hráče tvého formátu den jako každý jiný?

MČR sice, co se týče prizepoolu, moc nekonkuruje okruhu HCT, ale vzhledem k faktu, že s končící sezonou není potřeba řešit jiné turnaje, se můžu plně soustředit a zkusit vylepšit svoji bilanci z minulých let (nejlepší výsledek zatím je vyhraná skupina + prohra v top 8 play-off).

Na MČR tedy míříš na nejvyšší příčky. Který ze soupeřů by tě, podle tebe, mohl na cestě za titulem nejvíce ohrozit?

Letos je na MČR největší konkurence v historii a kdokoliv tvrdí, že takový turnaj má “v kapse”, ten hodně přehání. Já se cítím dost ohroženě už ve skupině, kde mám například Findana, což je rozhodně jeden z hráčů, které bych chtěl potkat co nejpozději.

Už není tajemstvím, že na MČR razíš v žlutočerném dresu. Nabídek jsi měl určitě více, co tě přimělo vybrat si zrovna Inae?

Copenhagen Flames se rozhodli nepokračovat v roce 2019 s HS, proto už teď ani nemělo smysl v jejich barvách vystupovat na české půdě. Co se týče MČR, měl jsem pár možností, z nichž jsem nakonec zvolil Inae. A proč? Sympatie, protože vím, že ani pro jednu stranu není tahle spolupráce o penězích od sponzorů apod. Navíc jsem v řadách Inae měl vždy kamarády, tak si rád vyzkouším váš dres.

Proslýchá se, že Inae bude mít početné zastoupení nejen mezi hráči, ale i v hledišti. Na co bys nalákal ty, kteří se ještě rozhodují, jestli dorazí? Máš nějaká esa v rukávu, nějaký unikátní deck?

Každoročně dominují v publiku modré barvy, vůbec by tedy neuškodilo i víc žlutých dresů, tak se přijďte ukázat! Až budu mít u sebe dres, určitě si nějaké to eso do rukávu schovám.

BONUSOVÁ OTÁZKA: Naši komunitu hodně zajímalo, zda se s tebou budeme moci potkat v lednu na esport plese. Dorazíš?

Rádi bychom dorazili, takže pokud přítelkyně zvládne zkoušky a nebude kolize s nějakým velkým turnajem, pravděpodobně vyrazíme plesat! 🙂

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů nejen na MČR.

Také děkuji.

About Noizzy

Komentáře