Finále 3. sézony INAE LoL Ligy

Finále 3. sézony INAE LoL Ligy

2.06.2020  

Další půlrok je za námi, a tím se dostáváme ke konci další sezóny naší interní INAE LoL Ligy. Letošní sezóna byla opět o něco větší, zúčastnilo se jí 18 týmů, tedy cca 100 našich hráčů. Rozšíření počtu týmů vedlo ke změně systému ligy, řešením bylo rozdělení ligy do dvou výkonnostních divizí (první o šesti, druhá o dvanácti týmech) se systémem baráží, tedy sestupů a postupů mezi divizemi.  Tento systém se ukázal být efektivní, hlavně díky lepšímu rozdělení týmů dle jejich kvalit, což obecně vedlo k vyrovnanějším zápasům a lepšímu zážitku hráčů.

Nyní se nacházíme na konci další sezony. Tímto bychom Vám rádi představili účastníky finálového zápasu, jsou to týmy Atra a Cor, které se stejně jako v minulé sezóně utkají ve finále. V posledním finále byla nakonec úspěšnější Atra, která tehdy vyhrála nesmírně vyrovnané finále poměrem 3:2. Mimo odehrání finále nás ještě čeká zápas o třetí místo kde budou bojovat týmy Gloria a Mitis.

Sestavy obou týmů pro finále letošní ligy :

Tým Atra
Toplane – Adam “Jackisek” Jeřábek
Jungle – Jakub “Goksi” Goga
Midlane – Ondřej “ΓΛZWΞΠ” Koníček
Botlane – Tomáš “Zelvicka” Pospíšil
Support – Lukáš “Vizi” Chudý
Sub (Jungle) – Štěpán “Mrskač” Němec

Tým Cor
Toplane – Štěpán “Viserion” Hubáček
Jungle – Adam “Dao” Salač
Midlane – Marek “idevilekk” Netrval
Botlane – Tobiáš “Tikus” Gaberdén 
Support – Petr “Petis” Červenka

Finále budete moci sledovat již tuto středu 3.6. v 17:00 na našem Twitch kanálu : twitch.tv/inaequalistv

V rámci již zavedené tradice INAE Ligy jsme pro Vás připravili rozhovor s kapitány obou týmů.

Tým Cor – kapitán Petr “Petis” Červenka

Zdravím tě Petře, dostali jste se znovu do finále, čekali jste že to takto znovu dopadne? A můžeš nám popsat jaké z toho máte pocity?
Ahoj, popravdě jsme čekali, že se dostaneme co nejdál, i když to nebylo vůbec lehký. Jsme určitě rádi, že můžeme bojovat o vítězství.

Ve finále na Vás čeká Atra, stejný soupeř, který Vás v posledním finále minulé ligy porazil. Bude tomu tentokrát jinak? Provedli jste u Vás nějaké změny, které Vám mohou pomoci zvrátit výsledek zápasu ve váš prospěch?
Tak my věříme tomu, že Atru porazíme, ale je to dobrý tým a určitě se na nás dobře připravil. Změny jsme oproti minulému finále udělali zásadní, změnili se 3 členové týmu. Noví členové zapadli velmi dobře, rozumíme si jak herně, tak i po lidské stránce.

Pokud jde o tebe a tvůj tým, v lize jste si vedli dobře a dokonce jste byli schopni několikrát porazit Atru. Jak hodnotíš dosavadní hry proti Atře a Váš celkový postup ligou?
Proti Atře do toho jdeme vždy naplno, protože je to takové pomyslné „INAE derby“. Vždy to byly velmi těsné hry, kde rozhodovaly maličkosti.  Prakticky jsme se do ligy složili na poslední chvíli a ze začátku jsme se spíše sehrávali, teď ale můžu říct, že jsme se už lépe poznali a jsme silnější než na začátku.

Jak hodnotíš novou sezónu a způsob rozložení ligy na první a druhou divizi?
S každou sezónou ligy se zvyšuje kvalita a zlepšuje organizace, a i tentokrát se liga dostala o krok dál a všichni jsme za to rádi. Tak ze začátku se mi tento princip rozdělení do dvou divizí  moc nelíbil, ale postupem času jsem pochopil, že je to tak lepší, protože se tímto docílilo, že týmy si více zahrají s týmy podobných kvalit.

Tvůj tým se momentálně účastní Hitpoint Masters kvalifikace, jak se Vám v ní daří a jaké máte další plány po lize?
Tak je to pro nás úspěch, že jsme se dostali tak daleko v HTP kvalifikaci a dokonce jsme porazili týmy, které jsou na české scéně známé. Dostali jsme se do closed kvalifikace, kde už budou opravdu špičkové týmy české scény a my určitě zabojujeme a půjdeme do toho s chladnou hlavou. Situaci po lize jsme ještě neřešili. Speciální poděkování bych chtěl ještě dát Jackiesovi, který nám v Hitpoint kvalifikaci hraje midlane, přestože hraje za tým Atra a vždy byl náš pomyslný „rival“. Tímto mu děkuji, že se na nás nevykašlal a šel do toho s námi a předvedl suprový výkon.

Na závěr, máš něco co by jsi rád vzkázal celé LoL sekci a Vašemu finálovému soupeři?
Určitě bych chtěl poděkovat všem, kteří se zúčastnili ligy a hlavně bych chtěl poděkovat organizátorům ligy, kteří měli pevné nervy a udrželi si profesionalitu. Týmu Atra bych chtěl vzkázat hodně štěstí, ale jen štěstí vám finále nevyhraje.

Tým Atra – kapitán Tomáš “Zelvicka” Pospíšil

Ahoj, jsem rád že sis udělal čas na rozhovor. Opět jste se dostali do finále, jaké z toho máš pocity?
Zdarec. Jsem rád že máme možnost si znovu zahrát finále ligy, a to dokonce se stejným soupeřem jako minule. Doufám, že se nám znovu podaří obhájit titul i s menšími změnami v sestavě.

Jak jsi sám řekl, stojíte proti stejnému soupeři, jako tomu bylo ve finále minulé ligy.  Jak vidíš Vaše šance na opětovnou výhru?
V základní části se nám podařilo zvítězit nad Corem dvakrát, tak snad to půjde hladce i ve finále. Věřím, že oba týmy se oproti minule zlepšili, takže to budou zajímavější zápasy, než byly minule.

Pojďme se vrátit k Vám, jako tým jste si po celou ligu vedli suverénně, ale i přes to jste proti Coru ztratili některé zápasy. Proč tomu tak bylo a jak hodnotíš Váš postup ligou?
Proti Coru jsme prohráli pouze, když jsme se nemohli sejít v jeden den, takže jsme museli hrát se subem. Každopádně tentokrát budeme v základní sestavě, takže snad nepustíme zápasy, které bychom neměli nikdy prohrát. Náš postup ligou ve 2. splitu byl hladší než v 1. splitu.

Jak hodnotíš novou sezónu a způsob rozložení ligy na první a druhou divizi?
Líbí se mi systém divizí, kdy papírově „slabší“ týmy jsou ve 2. divizi, takže mají větší šanci na to zvítězit, než kdyby hráli proti týmům, které mají nějaký ten pátek spolu nahraný.

Můžeš nám nastínit jaký bude další osud týmu Atra po skončení ligy, mluví se o propojení týmů Atra a Cor, můžeš k tomu něco prozradit?
Zatím ani jeden z celků neví, jak se bude postupovat dál. Takže zatím nemůžu prozradit nic.

Na závěr, máš něco co by jsi rád vzkázal celé LoL sekci a Vašemu finálovému soupeři?
Nezapomeňte se koukat na finále. Myslím, že to bude stát za to. Klukům z Cor přeji hodně štěstí, budou ho potřebovat.

Závěr a poděkování

Za vedení League of Legends sekce Inaequalis děkujeme oběma kapitánům za rozhovor, a jim i jejich týmům přejeme šťastný a úspěšný průběh finálového utkání. Na závěr uvedeme, že po skončení ligy plánujeme vydat článek, shrnující průběh a dění z celé ligy.

Děkujeme, Vedení LoL sekce.

About

Komentáře