Finále interní LoL ligy

Finále interní LoL ligy

22.12.2019  

Po třech zajímavým měsících ve kterých probíhala naše již 2. interní INAE League of Legends Liga, nás dnes čeká ligové finále, kde se proti sobě postaví naše celky Atra a Cor.

Než se podíváme přímo na dnešní zápas, rád bych tuto příležitost využil ke krátké rekapitulaci našich dosavadních snažení s interními ligami.

Na začátku roku proběhl, krátká beta test za účasti 8 týmů, na kterém jsme se všichni učili co funguje a co je naopak problematické, na základě tohoto testu jsme připravovali podmínky a pravidla pro ostrý start ligy, k němuž došlo na jaře letošního roku, liga probíhala za účasti 8 týmů a jejím vítězem se stal tým Lutea, po prázdninové přestávce, byl čas na pokračování, do kterého nastoupilo již ne 8, ale 12 vlastních týmů složených výhradně ze členů Inaequalis, čímž jsme vytvořili projekt, který na české amatérské scéně nemá obdoby. Po slavnostním rozlosování vznikly dvě skupiny po 6 týmech, a v každé se až do začátku prosince bojovalo o 4 postupové pozice. 

Stav skupiny A po posledním 10. kole

Stav skupiny B po posledním 10. kole

 

Po základních skupinách nás čekalo Play-off pro 8 týmů hrané systémem Single Elimination a formátem zápasů BO3.

Playoff INAE LoL ligy

Nyní se dostáváme zpět k dnešnímu finálovému zápasu, finále začíná dnes od 19:30 a hraje se formátem BO5. Zápas bude streamován dvojicí The Goksi a Mamut. https://www.twitch.tv/hsmamut


Závěrem bychom Vám rádi přinesli rozhovor s kapitány obou týmů.

Petr “Petis” Červenka – Cor

Zdravím tě, mohl bys nám prozradit něco o sobě, rád bych uvedl že jsi momentálně nejdéle fungující kapitán jednotlivého týmů, prozradíš nám jak se ti to daří?
Zdravím , jmenuji se Petr Červenka a je mi 17let. Jsem vyrovnaný a velice soutěživý typ. League of legends hraji od sezony 4 . Můj ingame nick je „Alkoholik Petr“, ale můžete mě především znát jako „Petis“. Hraju za tým Cor, který je složený s pěti mých dobrých kamarádů a hrajeme spolu už celkem 4 roky. No , být kapitánem někdy není uplně jednoduché, ale jsem rád , že si mě kluci zvolili a rád je reprezentuji. Základem týmu je dobrá morálka, tvrdá píle a samozřejmě spousta legrace.

Semifinálové utkání jste zvládli dobře, čekal jsi takový průběh, co si myslíš že bylo rozhodující?
Tak budeme k sobě upřímní. Do semifinále proti Mitisu jsme šli vyhrát , byli jsme velmi sebejistí a případnou prohru jsme vůbec nebrali v potaz  i když jsme věděli , že Mitis je dobrý tým. Byly to 2 hezké zápasy  a určitě si Mitis neudělal žádnou ostudu. Jako rozhodující věc podle mě byla „role favorita“ se kterou jsme tam šli.

Nyní Vás čeká finálový zápas proti týmu Atra, který mnozí favorizují, jak se proti nim cítíte?
Tak není tajemství , že Atra je velmi kvalitní tým plný mladých talentů. Přesto si , ale na Atru věříme a vydáme ze sebe to nejlepší. Počítám s tím , že to budou vyrovnané a koukatelné zápasy, ale i tak si myslím , že Cor tuto sérii ovládne a vyhraje titul.  Přece jenom máme víc zkušeností a lepší teamplay.

Jak hodnotíš dosavadní průběh INAE Ligy jako celku?
Tak především musím pochválit organizátory této ligy, kteří odvedli opravdu výbornou práci. Oproti minulé lize je vidět opravdu veliký posun. INAE liga se dostala opravdu na dobrou úroveň a veřím , že další liga bude ještě lepší a doufám , že Cor vyhraje i příští ligu.

Určitě jste zaznamenali příchod nového LoL týmů vedeného Smartym, co na kluky říkáš?
Abych pravdu řekl , tak jsem s nimi ještě neměl tu čest mluvit. Ale určitě si myslím , že to budou v pohodě kluci , kteří mají chuť reprezentovat INAE.

Něco co bys chtěl vzkázat celé LoL sekci a nebo Vašemu finálovému soupeři?
Celé LoL sekci bych chtěl vzkázat to , aby některé řeči nebrali tak vážně ,a aby si uměli udělat srandu i  sami ze sebe. Sám odobně  jsem měl několik zkušeností , kdy pár lidí si bralo strašně osobně takový „ lehký zdravý trashtalk“ a pak se to zbytečně řešilo. Berte tyhle věci s nadhledem. Jestli bych chtěl něco vzkázat Atře? Asi jen to , že mistr může být jeden a to je Cor !

Tomáš “Zelvicka” Pospíšil – Atra

Ahoj, jsem rád že sis udělal čas na rozhovor, můžeš nám říct něco o sobě ?
Ahoj, díky za pozvání. Je mi 16 let a lolko teď hraju 7. rokem. Můj Highpeak je Grandmaster 477LP. Moje Main linka je ADC. Momentálně jsem kapitán týmu Inaequalis Atra.

Pojďme se vrátit k pátku, jaké jsou tvoje dojmy ze semifinálového zápasu proti Liberalis ?
Myslím, že jsme hráli dobře. Zápasy to byly určitě vyrovnaný a byla vidět snaha ze strany obou týmů. Byla vidět úroveň hry, kterou bych si od týmů, který si zaslouží finále představoval. Nakonec jsme odešli jako vítězové my.

Jak jste se na Liberalis připravovali, a jak se ti hrálo proti MjrDee na botu ?
Nějak extra jsme se jako team na tento zápas nepřipravovali. Každý jsme si před zápasy daly pár soloQ her. Proti MjrDee se mi hrálo celkem dobře. Určitě byla super zkušenost si zahrát proti někomu, kdo tý hře rozumí na jiné úrovni.

Jak se vůbec díváš na INAE Ligu jako celek ?
Podle mě je to super nápad udělat ligu inside organization. Alespoň to sblíží týmy a hráče, a zároveň mezi sebou vedou vyrovnaný hry, ze kterých si každý něco odnese.

Určitě jste zaznamenali příchod nového LoL týmů vedeného Smartym, co na kluky říkáš ?
Měl jsem to štěstí si proti nim zahrát a myslím, že je to jeden z kvalitnějších týmů nejen v INAE. Je na nich vidět, že si mezi sebou rozumí. Kluci mají šanci to dotáhnout daleko minimálně na české scéně.

Něco co by jsi chtěl vzkázat celé LoL sekci a nebo třeba Cor Vašemu finálovému soupeři ?
Nezapomeňte se koukat na finále. Myslím, že to bude stát za to. Klukům z Cor přeji hodně štěstí, budou ho potřebovat.

 

Vyjádření vedení INAE LoL sekce: 

Chtěli bychom Vám touto formou velmi ale opravdu velmi poděkovat za celý průběh naší ligy, bez podpory každého jednotlivého člena zúčastněných týmů, ale i bez podpora další angažovaných členů, streamerů a podpory vedení organizace, by tato liga nebyla vůbec možná. Moc si Vaší podpory Vážíme a po vánoční pauza Vás začneme informovat o plánech na rok 2020. Závěrem věříme, že se dnes sejdeme na streamu v hojném počtu a podpoříme naše spoluhráče a kamarády z organizace ve finálovém zápase, i my jsme napnutí kdo nakonec pomyslně pozvedne putovní pohár, který bude doručen se jmény hráčů po skončení turnaje. Tím se tým stane novým reprezentačním celkem organizace. 

Krásné prožití vánočních svátků a rok 2020 naplněný zdravím, štěstím, rodinou pohodou a úspěchy nejen v osobním životě, ale i tom virtuálním, Vám přeje vedení INAE LoL sekce.

About

Komentáře