Hearthstone sekce ovládla Mistrovství Ostravy

Hearthstone sekce ovládla Mistrovství Ostravy

27.05.2018 Noizzy  

Do Ostravy se už poněkolikáte sjeli příznivci karetní hry Hearthstone, aby poměřili síly na místní jednodenní LAN – Mistrovství Ostravy 2018. Vracíme se tedy na stejné místo, do herny Black Lotus Gamers, kde před dvěma měsíci obsadil náš hráč Starcraftu, Bluecheese, třetí místo. I tentokrát jsme s důvěrou v naše reprezentanty vyslali poněkud početnou výpravu. Barvy Inaequalis se vydali hájit hned tři hráči. Kapitán sekce Bankai, Majsssster a nechyběl ani RenyX.

Turnaj začal klasickým swiss formátem na 4 kola. Z naší výpravy vstoupil do turnaje nejlépe Majsssster, jež zůstal neporažen a postoupil tedy s krásným skóre 4-0. V patách mu byli i zbylí dva spoluhráči, ti se do dalšího kola probojovali pouze s jednou porážkou. Samotné jednotlivé zápasy, které se hrály BO3 téměř ovládly meta balíčky. S tím se však Bankai nesmířil a vyzbrojil se hned třemi control decky – Priest, Warrior a Druid. Druhý z našich borců, Renyx, posílal k zemi soupeře s mindblast priestem, cube warlockem a even paladinem. Poslední a v úvodní části ten nejúspěšnější, Majsssster, dominoval ve hrách díky quest rogue, control warlock a even paladin decku.

Díky výsledkům v základní části se brány semifinále otevřeli pro všechny naše svěřence. Nezvratným osudem se stal zápas mezi dvěma našimi hráči. Los nakonec padnul na Bankaie a RenyXe. Šťastnějším z dvojice se nakonec stal kapitán sekce, který udolal RenyXe v poměru 2-1. Fantazií se stalo především druhé semifinále, kde se podařilo Majssssterovi nápodobně 2-1 porazit Hyperferalkuse a ostravské finále tak leželo u nohou našim hráčům.

Rozjetý  a energií nabitý Bankai byl ve finále nakonec lepším hráčem a v těsné sérii, která pro něj skončila 3-2, vybojoval své ostravské prvenství. Jeho týmový spoluhráč Majsssster se musel bohužel spokojit s druhým místem. V zápase o třetí místo se pod úspěch Inaequalis podepsal i RenyX a obsadil tak poslední volnou bednu.

Všichni tři si atmosféru turnaje vychutnali plnými doušky a jako suvenýr si odnesly parádní věcné ceny. Hráči si pochvalovali především fakt, že se pořádají zajímavé turnaje i mimo Prahu. Jedinou vadou na kráse byla snad jen menší účast zapříčiněná slabou propagací celé akce.

Závěrem přidáváme vyjádření i všech aktérů, kteří se na úspěchu podíleli.

“Bankai”

Na akci panovala pohodová atmosféra a každý se snažil dosáhnout nejlepšího výsledku. Hrály se klasické kompetitivní decky a všichni brali turnaj seriózně. Příště bych ocenil lepší propagaci celé akce, aby se zúčastnilo více hráčů a vytvořilo se tak lepší konkurenční prostředí.

Lukáš “RenyX” Novotný

Akce byla fajn , pěkné herní prostředí. Čekal jsem však větší účast a tak jsem chtěl alespoň playoff. V semifinale jsem narazil na bankiho který měl nevšední balíčky a tak jsem zahrál pár chyb ( měl to však i výhodné co se matchupů týče). S výsledkem jsem určitě spokojený a jen doufám že se tahle akce trochu rozroste. Pokud bude možnost, rád se stavím znova.

Dominik “Majsssster” Furka

Atmosféra vynikajúca aj keď tam nebolo veľa hráčov. Spoznal som sa s novými hráčmi a stretol so spoluhráčmi s ktorími som prežil pekný deň a turnaj. Hralo sa mi výborne, dôkladne som sa pripravoval a tak vyzerali aj moje hry. Prvej časti som ovládol tabuľku a dal som si 4/0 ale mal som na mále pri hre proti našemu kapitánovi Bankaiovi. V druhej časti (semifinále ) ma podržala štastena a enemy si spálil reward s questu. Vo fínale som sa opäť stretol s Bankaiom kde po vyčerpávajucom zápase som podlahol po spáleni jednej dôležitej karty . Tak som si odniesol aspoň strieborné miesto a menšiu výhru od organizátorov. S akciov som spokojný, len škoda boľa že bolo menej hráčov . Bol to pekný deň s príjemnov atmosférov, dobrými ľudmi.

 

About Noizzy

Komentáře