Inaequalis ve StarCraftu zůstalo bez stupňů vítězů

Inaequalis ve StarCraftu zůstalo bez stupňů vítězů

29.10.2017 Eldesan  

Podzimní boje v týmových ligách pro StarCraft II sekci skončily o něco dříve, než bychom si všichni přáli. Všechny tři naše týmy se probojovaly do play off ve svých ligách, kde sice svedly s protivníky velmi vyrovnané bitvy, ale nakonec ze všech soubojů odešli hráči Inaequalis poraženi a v konečném pořadí tak zůstali výsledkově za dalšími českými týmy PassionMercs a BioLaw. V článku se můžete dočíst, jak dopadla jednotlivá mužstva, jak si vedli jejich hráči v celé sezoně a co se ve StarCraft II sekci plánuje dál.

Atra tým – 13. místo v Alpha non-pro lize (z 31 týmů)

Elitní tým Inae postoupil do play off ze sedmého místa ve skupině, což pro osmifinále znamenalo velmi těžkého soupeře, konkrétně akademii isIMBA. Čekala se jasná prohra, neboť jediným hráčem týmu, který se se soupeřem mohl skillem momentálně rovnat, byl RAiNMakeR. Ten také dokázal vyhrát svou hru a získat k velké radosti všech fanoušků na zrovna probíhajícím bootcampu bod. Ve čtvrté hře pak překvapil Raddow, který vůbec poprvé nastoupil za Atra tým a hned zaznamenal výhru, čímž posunul zápas k rozhodujícímu ace matchi.

V souboji RAiNMakeRa a WhiskeyJacka měl dlouho lehce navrch český zástupce, kterému se ovšem pak nepovedl závěrečný útok, kdy si nechal lacino zabít podstatnou část armády. O celé hře tak rozhodla jediná větší chyba. RAiNMakeR nicméně na soupeře udělal dojem a ti jej pro příští sezonu angažovali hned do svého prvního týmu hrající Pro ligu. Jeden z nejlepších českých hráčů terranů tak minimálně na nějakou dobu odehrál svůj poslední zápas za Inae, dál ovšem bude příležitostně streamovat naše zápasy.

 

Lutea tým – 12. místo v Alpha amateur lize (ze 30 týmů)

Lutea tým hrající Amateur ligu (pro hráče s maximální mmr 4600) měl skvěle rozehranou sezonu. Dokázal vyhrát osmkrát v řadě (nepočítaje freewiny) a po velmi dlouhou dobu vedl svou skupinu. V závěru pak přišel kolaps, zapříčiněný do velké míry progresem Raddowa, který se zlepšil natolik, že už Amateur ligu nemohl dále hrát. Klíčového hráče se bohužel Lutea týmu nepodařilo nahradit a své poslední dva clanwary prohráli, což tým odsunulo až na čtvrté místo ve skupině (jediná výhra by přitom stačila na jistotu první příčky).

V osmifinále pak Lutea tým narazil na béčko německých CoopEra Gaming. Došlo na další vyrovnanou bitvu, kdy výhry Koviho a SolusRexe dotáhly zápas k ace matchi. V rozhodující bitvě kapitán Inae SolusRex podlehl svému soupeři a Lutea tým tak ani nezopakoval účast ve čtvrtfinále z jarní sezony. Je velká škoda, že se nepodařilo lépe načasovat formu hráčů, protože během srpna a září vypadal tým k neporažení.

 

Inaequalis – 4. místo ve 3. divizi RSTL (z 11 týmů)

V základní části si vůbec nejlépe vedl tým v RSTL. Tam Inaequalis nasadil jeden tým hrající třetí divizi (maximálně hráči úrovně master 3). Inae s přehledem vyhrálo základní část a tak postupovalo rovnou do semifinále. Play off v RSTL se oproti Alpha lize hraje ve formátu all-kill, kde hráč za daný tým hraje, dokud neprohraje první hru a tým, kterému nejdřív „dojdou“ hráči prohrává.

A právě semifinále proti IronChainu se vůbec nepovedlo, když hned první hráč soupeře Flash vyřadil všechny naše borce. Pro tým tak zůstala možnost jen zabojovat o třetí místo, kde to zprvu vypadalo na opakování debaklu ze semifinále. Hráč týmu Play4You PopkaZesta porazil první tři hráče Inaequalis, dokud ho cheesem a la TomikuS nezastavil SolusRex. Kapitán Inae nicméně prohrál další hru a za stavu 1:4 už české mužstvo mohl spasit jen Raddow. Ten třemi výhrami v řadě srovnal hru, ale nakonec v poslední partii podlehl XeReSovi. Nicméně i čtvrté místo znamenalo pro Inaequalis výhru 400 rublů, za což si sice barák nekoupíme, ale ne každý zase může říct, že vydělal nějaké peníze hraním StarCraftu.

 

Zhodnocení podzimní sezony

Z pohledu kapitána jsem rád, že mezi hráči zůstává zájem a chuť StarCraft hrát. Díky tomu jsem si především v Lutea týmu mohl vybírat, koho nasadím, přičemž zvlášť proti některým lehčím soupeřům v průběhu sezony jsem se snažil dát prostor maximu různých hráčů. Celkem tak za Inaequalis během podzimu nastoupilo hned 18 hráčů. V příští sezoně by pak měli zase dostat šanci další, na které se dosud nedostalo. Oproti předchozím rokům aktivita okolo StarCraftu v Inae hodně vzrostla, což ovšem není zásluha moje, ale řady skvělých lidí, kteří se k naší organizaci v poslední době připojili, či začali být znovu aktivní po herní pauze, a kteří mají chuť se zapojit do týmových lig či tréninků. Díky Vám tak může být Inaequalis nadále největším aktivním českým klanem.

A i když celkově sezona skončila mírně za očekáváním (zejména Lutea tým se měl dostat dál), tak se můžeme radovat alespoň z dílčích úspěchů. Přestože jsme z play off vypadli dříve než další české týmy Passion Mercs a BioLaw, tak ve vzájemných duelech jsme oba celky dokázali porazit, stejně tak svou prestiž má i výhra Lutea týmu nad IronChain Academy.

Za velmi kladný považuji i progres celé řady hráčů, kdy například Raddow a SolusRex poprvé v kariéře postoupili do master ligy. Stejně tak si cením i toho, že hráčům, kteří se zlepší natolik, že svou úrovní vysoce převýší ostatní spoluhráče a nemají už tak v rámci Inae možnost dalšího růstu, je plně v duchu Inaequalis umožněno v klidu odejít do lepšího mužstva a dále se zlepšovat. To je nyní případ RAiNMakeRa, kterému přeji, ať se mu v isIMBA daří. A věřím, že pokud se v budoucnu další hráči v Inaequalis zlepší natolik, abychom mohli hrát důstojnou roli v nejvyšší divizi, tak se třeba do našich řad zase vrátí.

 

Plány do budoucna

Nečekejte žádnou velkou revoluci, ale spíš snahu pokračovat v tom, co se za posledních půl roku povedlo. V plánu tak je mít na jaře opět tři mužstva v týmových ligách; Atra tým na úrovni master hráčů, Lutea tým pro hráče z diamantu a jeden kombinovaný tým, kde budou hráči z Lutea týmu doplněny o slabší master hráče. K některým přesunům však dojde mezi týmy. Do Atra týmu už nakoukl Raddow a následovat jej bude SolusRex a případně i další hráči, kteří se dokáží dostat na master úroveň. Uvolněné místo v Lutea týmu pak zaplní další hráči, kteří si o nasazení řeknou svojí aktivitou ve hře a postupným zlepšováním.

Na oficiální pozici asistenta kapitána povýší Robotikov, který už půl roku patří ve všech ohledech k nejaktivnějším a nejspolehlivějším hráčům celé sekce. Robotikov bude mít od příští sezony na starosti Lutea tým v Alpha Amateur lize, kde bude vykonávat veškerou hlavní organizační práci, především pak výběr sestavy a její zadání do systému. Věřím, že mu ostatní hráči v jeho roli pomohou.

Do budoucna pak také bude pokračovat organizace turnajů pro hráče mezi bronzovou až diamantovou ligou pro všechny české a slovenské hráče. Během Vánoc bych také rád uspořádal nějaký pohodový turnájek pro členy Inae. Stejně tak bude pokračovat snaha, aby i nadále většina našich zápasů byla živě přenášena na internet, přičemž v tomto ohledu děkuji všem našim streamerům Robotikovi, RAiNMakeRovi a Gibbirgovi. Věřím, že jim zůstane chuť a že i postupně budou zlepšovat kvalitu svých streamů, případně že jejich řady rozšíří někdo další.

Stále pak platí, že mezi námi uvítáme jakékoliv nové hráče a to z jakékoliv ligy. Nemusíte mít přitom nutně ambice stát se profesionálními hráči a hrát v evropských ligách, stačí když máte chuť táhnout s ostatními za jeden provaz a zahrát si třeba jen pro zábavu týmovky či potrénovat.

 

Výsledky hráčů na podzim v týmových ligách

Chci poděkovat všem hráčům, kteří za nás během podzimu nastoupili. Především pak těm, co byli aktivní po celou sezonu a mohl jsem s nimi pravidelně počítat. Níže uvádím tabulku, kterým hráčům se nejvíc dařilo. Budu rád, když ti, kterým se příliš nevedlo, si z toho nebudou dělat těžkou hlavu. Prohry by měly motivovat k tomu se zlepšovat a být příští rok o něco úspěšnější.

 

Statistiky hráčů Inae v týmových StarCraft ligách podzim 2017

About Eldesan

Komentáře