Inaequalis vstupuje na Xbox Fifa scénu

Inaequalis vstupuje na Xbox Fifa scénu

24.03.2020 LUCYSTRATOCASTER  

Po úspěšném působení na PS4, které je provázené partnerstvím s FCVP, jsme se rozhodli spustit další projekt. Inaequalis jako první z e-sport týmů a organizací vstupuje do VirtualProGaming xboxweb.cz ligy v režimu proclubs. Těšit se můžeme na tým Inaequalis FC, který nám všem řádně představí zápasy hrané až v počtu 11 hráčů v jednom týmu.


Ano, čtete správně. Každý hráč má vlastního virtuálního profíka a hraje pouze za něj. Výjimku tvoří pouze jeden hráč, který při nesplněném počtu 11 profíků hraje pozici “any” a ovládá i zbylé, jinak UI řízené “spoluhráče”. Součástí projektu je samozřejmě i sekce FUT na xboxu, kde i přes neúčast ligových klubů je dosti značná konkurence ve formě verified hráčů.

Více o projektu nám ale řekne jeho autor Martin Vyhnal.

Ahoj Martine, můžeš nám ostatním prozradit něco o sobě a o tom, co nás čeká za podívanou?
MV: Ahoj, v první řadě bych chtěl poděkovat Eldesanovi za umožnění uskutečnit něco nového, co jsme ještě u e-sportových organizací neměli možnost vidět.

Jmenuji se Martin Vyhnal, je mi 35 let, mám malou dceru Lindu, přítelkyni a exmanželku. Na xboxu mě lidé najdou pod přezdívkou KazatelCZE. Téměř celý život se věnuji sportu a to jak aktivně, tak i méně aktivně (videohry :-)). Spousta lidí má spojenou Fifu pouze s přátelskými zápasy, FUT a kariérou. Určitě přichází o další formu zábavy, pokud nezkusí proclubs. My jsme s kamarády samozřejmě kromě FUTka hráli i naše oblíbené profíky jen tak pro zábavu. Minulý rok jsme ale narazili na VPG xboxweb league, která je plnohodnotnou organizovanou soutěží, včetně statistik hráčů (TOTW, TOTY) a jejich transferů mezi kluby během přestupového období. Věřím, že jsme dali dohromady solidní tým a partu, a tak zabojujeme o titul a nějaký ten úspěch v Evropě. Jsme kvalifikováni do Ligy mistrů. Zápasy bude možné sledovat na twitch nebo FB stránkách týmu Inaequalis FC. Doufám, že nás kolegové i z jiných sekcí podpoří a přijdou se podívat na bitvy konané na virtuálních pažitech. Poslední a nedílnou součástí je samozřejmě i reprezentace. Na uplynulém Mistrovství Evropy jsme se dostali do čtvrtfinále, kde jsme bohužel smolně vypadli s Německem.

Jaké máte plány v režimu FUT? Je zatím stále mnohem sledovanější…
MV: Ano to je pravda. Dalo by se říci, že FUTko vládne Fifa scéně pevnou rukou. Nyní je v běhu kvalifikace na eRepre, kde vítězové berou kontrakt s Českou reprezentací. Na finálový turnaj máme již kvalifikováno 5 zástupců, takže asi nebudeme úplně špatní. Cílem je samozřejmě získat výhru a mít v týmu reprezentanta. Stále doufáme, že se na xboxu začnou množit i zajímavé turnaje podobného charakteru jako bylo prosincové Xbox masters. Určitě jsme rádi za spolupráci s Inae a věřím, že domluvíme přáteláčky s klukama z PS4, ať již v režimu FUT a nebo i v proclubs.

Řekl bys ještě něco závěrem?
MV: Ano. Rád bych popřál všem členům Inaequalis hodně zdraví a trpělivosti v této trochu složitější době. Zároveň všechny prosím, buďme k sobě ohleduplní a pomáhejme si.
Samozřejmě nám držte pěsti, ať uhrajeme co nejlepší výsledek, ať už v lize nebo ve FUT. Velké díky patří i klukům z týmu, bez kterých by nevznikla žádná z těchto věcí. Jste skvělí parťáci a já jsem rád, že jsme jeden tým.

#hrajemesrdcem

About LUCYSTRATOCASTER

23letá "pr manažerka" a lolkařka :)
Komentáře