Oznamuje spolupráci s D21

Oznamuje spolupráci s D21

29.04.2020  

Již dlouhodobě nejen jako organizace, ale i jako jednotlivci sledujeme projekt Participace 21 (součást neziskové organizace Institute H21), pro některé možná známější pod zkratkou D21, projekt je postavený kolem hlasovacího a volebního nástroje známého jako Janečkova metoda (dříve Demokracie 2.1), metoda umožňuje využít více hlasů a v určitých případech obsahuje také hlas minusový. Díky větší paletě hlasů je možné přesněji vyjádřit své preference, a dosáhnout tak v jakémkoli hlasování či volbě takové shody, která odráží zájem většiny voličů.

Infografika o různých způsobech aplikace

 

Nyní máme tu čest Vám oznámit, že díky právě uzavřené spolupráci mezi Inaequalis z.s. a Institute H21 budeme mít možnost benefity tohoto celosvětově unikátního projektu zažít na “vlastní kůži”. Věříme, že toto partnerství bude prospěšné oběma stranám, a nám jako Inaequalis přinese další nástroj, který nám bude pomáhat dělat věci “tak trochu jinak” než zbytek scény, konkrétně nám dopomůže zavést další demokratické procesy do řízení našeho spolku, umožní našim aktivním členům nejen vyjádřit se k dění ve spolku, ale zároveň se i podílet na rozhodování nad jeho chodem a dalším směřováním v mnoha hlasováních, které pro naše členy připravujeme. Náš partner na druhou stranu získá unikátní příležitost otestovat svůj nástroj v novém e-sportovém prostředí, my mu za tuto příležitost děkujeme a velmi se těšíme na první hlasování a naši další spolupráci.

Infografika o možnostech platformy


Na závěr můžeme prozradit, že hned první hlasování bude opravdu stát za to. A bude opravdu zásadní pro vývoj a další směřování našeho spolku.

 

About

Komentáře