Radek “Typci” Barták: „Němci do hry vkládají obrovské emoce“

Radek “Typci” Barták: „Němci do hry vkládají obrovské emoce“

12.02.2019  

O úspěchu naší dvojice na německém turnaji v Drážďanech jsme vás už informovali. Tentokrát jsme si ale pozvali samotné aktéry, aby nám přiblížili svůj pohled na celý turnaj a jeho organizaci. Dozvěděli jsme se také, jak turnaj probíhal a jak to vypadá na stadionu druholigového klubu Dynamo Drážďany. To vše a mnohem více nám prozradili Radek “Typci” Barták a Pavel “PK” Kail.

   

Ahoj kluci, měli jste možnost zúčastnit se zahraničního turnaje v Drážďanech, kde byla obrovský konkurence místních hráčů a jak se ví, naši západní sousedé nejsou ve fifě žádná ořezávátka. Jaké jste měli pocity před turnajem? Cítili jste, že by to mohlo stačit na bednu?

Typci: Před turnajem jsem měl dobrý pocit, protože jsem se mohl spolehnout na kvalitního spoluhráče a dohromady jsme tvořili docela slušný pár. Takže ano,  doufal jsem, že by to mohlo klapnout.
PK: Měl jsem smíšené pocity. Absolutně jsem netušil do čeho jdeme a jaká bude úroveň konkurence, ale zároveň jsem věřil v naše kvality.

Hrálo se, možná trochu netradičně, formátem 2v2. Jaké jsi měl zkušenosti před turnajem s tímto formátem? Trénoval jsi ho někdy?

Typci: Přesně tak, tento formát je poněkud netradiční a upřímně ano, hrál jsem ho poprvé. Zkušenosti jsem měl opravdu minimální, téměř žádné. Trénovali jsme ho až před tímto turnajem. Když mám čas, snažím se naplno věnovat spíše 1v1.

Turnaj se odehrával na fotbalovém stadionu Rudolfa Harbiga, kde sídlí druholigový německý klub Dynamo Drážďany, jak vypadá stadion takového druholigového německého klubu ve srovnání s českými stadiony?

PK: Stadion byl velmi pohledný. Kapacita kolem 30 000 je na druholigový tým slušná a s českými kluby se srovnávat moc nedá. Prostory byly velmi pěkné, hráli jsme přímo před vchodem na tribuny, takže jsme si to tam mohli docela dobře prohlédnout. Něco takového je opravdu skvělý zážitek.

Potkali jste tam i jiné zahraniční dvojice kromě těch německých? Byly tam také jiné české týmy?

Typci: Drtivá většina našich soupeřů byli domácí, tedy Němci. Byl jsem až překvapen, vkládají do hry obrovské emoce! Na to u nás nejsem moc zvyklý. Byli tam také dvě dvojice z Česka. Ty kluky osobně znám.

Jak se ti zdál průběh turnaje? Skupinu jste vyhráli docela jednoznačně a skončili jste první s celkovým skóre 26:3 a vaše hra v play-off vypadala velmi sebevědomě. Co vás hnalo kupředu? Byly to prizemoney nebo jste se chtěli primárně předvést v zahraničí?

PK: Můžeme s trochou nadsázky říct, že skupinové zápasy byly spíše na zahřátí. Nabrali jsme tam jistotu, více se sehráli, řekli si jaké děláme chyby a šli jsme sebevědomě do vyřazovacích bojů, které už byly tzv. do or die. Jako tým z Česka jsme se u našich sousedů určitě chtěli předvést a udělat co největší dojem. Peněžní odměna byla určitě také jedním z hlavních lákadel.

V krasojízdě vás zastavil až semifinálový duel, jak na něj zpětně pohlížíte? Udělali byste něco jinak?

Typci: Soupeři v semifinále byli velmi kvalitní. Použili proti nám rozestavení 3-5-2, což nás trochu překvapilo. Po většinu zápasu dobře bránili a vycházeli jim protiútoky. Výsledek zápasu nás mrzí. Určitě bychom některé taktické věci zkusili zahrát jinak.

Nakonec z toho bylo 3.místo, což je s ohledem na vaše zkušenosti v tomto formátu uctihodný výsledek, jaká je spokojenost s konečným umístěním?

Typci: Jsme spokojeni a bereme to jako skvělý úspěch, který nás může posunout zase o něco výš. To nic nemění na tom, že našim cílem je vždy turnaj vyhrát. Určitě je zde spoustu prostoru pro zlepšení.
PK: Pro nás to určitě úspěch je. Myslím, že jsme uspěli také díky našemu psychickému rozpoložení, které nám vydrželo celý turnaj. Posunulo nás to a dalo nám to větší motivaci,  příště to určitě chceme vyhrát!

Jak byste zhodnotili organizaci celé akce? Mají se české eventy co učit nebo by se naopak mohli v Německu něco přiučit od nás?

PK: Organizace byla na dobré úrovni. Vždy jsme věděli kdy, kde a proti komu hrajeme další zápas. Byl tam i dostatek občerstvení, takže jsme i mezi zápasy mohli doplňovat energii. Samozřejmě byla trošku jazyková bariéra, jelikož německy moc nemluvíme a místní se anglicky moc bavit nechtějí. Fifu měli defaultně také v němčině i přes to, že tam byli zahraniční hráči. Jinak tam byli všichni velmi ochotní, řekl bych. Myslím si, že si na podobné eventy v Česku ještě budeme muset chvilku počkat. V Německu je to opravdu postaveno na trochu jiných základech.

 

About

Komentáře