RAZWEN A JEHO CESTA ŽEBŘÍČKEM

RAZWEN A JEHO CESTA ŽEBŘÍČKEM

1.04.2021  

Ahoj komunito, dneska jsme si připravili rozhovor s jedním z mnoha našich hráčů, kteří dosáhli “Vyzývatelské divize” v League of Legends. Jde o RAZWENA, který jako jediný v naší komunitě získal RANK 1 na EUNE serveru. A před svým přechodem na EUW se stabilně nacházel v TOP 10 nejlepších na EUNE serveru. V dnešních dnech se pokouší o podobný výsledek na EUW serveru, tedy domovu těch nejlepších evropských hráčů, zatím se nachází na pozici Grandmaster 288LP. Pojďme se společně podívat co nám o sobě RAZWEN prozradil.

1. Ahoj, mohl by ses nám představit, říct nám něco o sobě a o tom čemu se věnuješ kromě League of Legends?

Ahoj, ano. Jmenuji se Ondřej Koníček, hraji pod přezdívkou Razwen a je mi 22 let. Mezi mé koníčky patří samozřejmě League of Legends, a mimo toho jiné koníčky kromě spánku nemám.

Razwen mimo rozhovor taky zmínil, že ho k League of Legends přivedla kamarádka, které je do teď moc vděčný, protože se ho hodně dlouho snažila přemluvit. Bylo to koncem sezóny 2.

2. Řekneš nám jak probíhal tvůj progres v League of Legends?

První hodnocené hry, jsem začal hrát teprve až v sezóně 3, kterou jsem ukončil Platinovou divizí. V tuto dobu, mi to přišlo jako hodně veliký úspěch, kde jsem ale měl ambice se dostat výš. Po dvou dlouhých letech každodenního hraní, se mi tam podařilo dostat.

3. Řekni nám, máš nějaké speciální rady a triky, jak se vůbec na takovou úroveň dostat?

Dostat se na tak vysokou úroveň, není tak těžké jak se může zdát. Rozdělil bych to do pár bodů:
a) Najít si pár hrdinů, které jsou v momentální metě, nedoporučuje se hrát B tier a nižší, pár hrdinů mám na mysli tím, že si najdete od 3 do 5 hrdinů, které budete hrát pořád dokola a tak se na nich zlepšovat, poznávat je. Samozřejmě tě musí bavit, nemůžeš hrát něco co tě vůbec nebaví.
b) Soustředit se hlavně sám na sebe, ne spoluhráče. Čím více se zaměříš na sebe, tím víc ti to půjde, proč se soustředit jenom na sebe? Protože ty, učíš sám sebe, ne jiné. Pokud si myslíš, že jsi lepší na jiné roli než tvůj spoluhráč, vyzkoušej si to. Zjistíš tak, která role ti přistane více, a tak můžeš začít svou cestu. Jsi solo hráč, musíš znát své limity, farmu, rotaci a hlavně zlepšovat svůj skill. Toxicita ti vůbec v ničem nepomůže, jelikož z té toxicity vůči hráčům se daný člověk nic nenaučí, proto se tomu říká individuální skill. Každá linka v nízké divizí se dá vyhrát na základě toho, že vyhrajete svou linku.
c) Je dost důležité se naučit Wave Management, Laning Phase a Warding System, je hodně důležité se naučit, kdy je dobré linku „freeznout, slow-pushovat, pushovat a naopak, kdy dát recall“. Hlavně si uvědomit, proč to vůbec děláš v danou situaci. Kdyby se tě v tu chvíli někdo zeptal, co to děláš, proč to děláš? Abys na to věděl správně odpovědět. Taky umět, kde je potřeba udělat vizi, kde položit control wardu, kupovat jí každý návrat, protože není dobré mít celou hru koupenou a položenou jenom jednu wardu. Využívat modrý trinket jako hráč ad carry, jako support nebo jungler využívat červený oracle, na odstranění vize nepřítele, naučit se, kde většinou z nepřátelské strany se vize vůbec vyskytuje. Dávat si pozor na jungler assasiny např. Rengara, který skáče pomocí křoví.

4. Zvažuješ hraní na kompetitivní scéně, případně jsi už v nějakém týmu?

Momentálně hraju za Inaequalis pod týmem Mitis a to jako jungler. V týmu se nám daří dobře. 

5. Zajímavé je, že v Mitisu hraješ jungle, ale v komunitě jsi více známí jako midař, co se stalo a jak by jsi tyhle role porovnal?

Jungle je moje druhá role a mid byl v týmu už zabraný. V soloQ hraju oboje, takže jsem s tím neměl problém. Jungle má mnohem větší impact na hru a je o dost víc fun než než mid, takže si nestěžuju 😃

6. Poslední otázka, členové naší Hitpoint reprezentace se pohybují na podobných rancích jako ty, srovnal by ses s některým z hráčů?

Naši reprezentaci jsem bohužel nesledoval, takže se nemůžu s nikým srovnat, ale co jsem slyšel, tak se jim příliš nedařilo.

Děkujeme Razwenovi za za odpovědi a tipy, které nám doporučil. Pokud se o něm chcete dozvědět více můžete mu dát follow na Twitteru.

Hodně štěstí na vyvolávačově žlebu přejeme jak Razwenovi, tak i Vám komunito.

About

Komentáře