Rekapitulace před začátkem dalšího splitu Sazka eLeague.

Rekapitulace před začátkem dalšího splitu Sazka eLeague.

27.07.2020  

Kvapem se nám blíží zahájení dalšího splitu Sazka eLeague. Shrňme si předešlý a cestu našeho týmu.

Přestože byla první polovina tohoto roku v důsledku situace kolem Covid-19 ochuzena o mnoho akcí a turnajů, objevila se zde akce, která nemá na naší scéně obdoby. Sazka eLeague s rekordním prizepoolem. Samotné ligy se zúčastnil i náš tým – Inaequalis Rozbíječi. 

Kvalifikace

Ze 4 kvalifikačních turnajů postoupilo 16 týmů. Celky byly rozděleny do 4 skupin po 4. V rámci kvalifikačního finále si zahrál ve skupině každý s každým BO1. Vítězové skupin postoupili přímo do samotného splitu. Týmy na 2. a 3. místech postoupily do offline finále (vzhledem k situaci pandemie Covid-19 změněno na online finále – pozn. redaktora), ve kterém se bojovalo o další 4 postupové sloty. Na konci kvalifikačních turnajů zůstalo 8 týmů, které se zúčastnily samotné hlavní ligové části:

 • SAMPI
 • CZC.eSuba
 • Hippomaniacs
 • Team Brute
 • Inaequalis Rozbíječi
 • GO GAME Dogs
 • Lutea
 • Necroraisers

Jarní split

Hlavní ligová část, ve které 8 postoupivších týmů ve vzájemných BO1 zápasech bojovalo o důležité body a celkové umístění v tabulce. Zaměříme se zde, především na náš tým ve složení:

 • Tomáš “Jojka” Medvec (c)
 • Martin “SlaweE” Chamuty
 • Martin “Fazuliak” Černuška
 • Erik “Tsuky” Cendelín
 • Filip “Filminy” Komín

a budeme sledovat jejich cestu základní části ligy.

Obr. 1 celkové pořadí

GoGame Dogs vs. Inaequalis Rozbíječi 

V 1. kole se náš tým střetl s týmem GoGame Dogs (Vilík, Jazzfana, Jenda, Hssiss a Cechi). Od první chvíle bylo jasné, že se bude jednat o jeden z nejnapínavějších a nejvyrovnanějších zápasů úvodního kola. V rozhodné chvíli dokázali naši hráči udržet výhodu z vyhraného fightu a dotáhnout hru do vítězného konce. Náš tým si připsal první 2 body do celkového umístění.

Inaequalis Rozbíječi vs. CZC.eSuba

V dalším kole jsme potkali jednoho z favoritů – tým CZC.eSuba (Ade, Hajadlo, Iacek, Digi a boom). Úvod hry se pro nás jevil celkem slibně. Ovšem tato pětka ukázala proč patří mezi jedny z favoritů turnaje. Kluci začali ve hře dominovat a nakonec si došli pro 2 body.

Inaequalis Rozbíječi vs. Hippomaniacs

Ve třetím kole náš tým vyzval kluky z Hippomaniacs (screaM, Laograc, Larfa, OldWays a Sammi). Podobně jako v předešlém kole se úvod hry jevil dosti slibně, i midová část hry napovídala, že můžeme pomýšlet na další body. Ovšem několik chyb a ztracených fightů spolu s podceněním soupeře nám výhru nakonec vzalo. A nám tak nezbylo nic jiného než poblahopřát týmu Hippomaniacs k zasloužené výhře.

Inaequalis Rozbíječi vs. Necroraisers

Ve 4. kole jsme se postavili proti 2. hernímu celku ze slovenska – týmu Necroraisers (taF, Mandor, Linch, wein a Random).  Po předešlém kole již kluci podcenit soupeře nechtěli a více se připravili. Bylo to na hře znát. Tým si podržel lining fázi a nenechal se zaskočit.

Inaequalis Rozbíječi vs. Brute

Další ze třetice favorizovaných týmů. Tým Brute (hEmy, PaloKy, Tipek, Huty a oleander) se stal dalším vyzyvatelem našeho celku. V tomto zápase stojí za zmínku 2 zajímavosti. Tou první je, že proti sobě stanuli hráči, kteří ještě před ligou bývali dlouholetými spoluhráči (jojka a Tsuky vs. hEmy a PaloKy) a hráli za jeden tým. Druhá zajímavost, že jsme museli z důvodu absence jednoho z našich hráčů zvolit standina. Zastoupila ho Ardala. Stala se tak, alespoň na jedno kolo jedinou hrající hráčkou ligy. Hra samotná se odvíjela od predikcí. Brute ukázali, že jsou papírově silnější, což potvrdili i ve hře. Jasně dominovali a nebylo překvapením, že nakonec uzmuli mapu.

Inaequalis Rozbíječi vs. Lutea

Proti týmu Lutea (YellowPanda, Crash, Pxvxl, Lukyno a craNich) jsme byli papírovými favority tentokráte my. Sledovali jsme poměrně akční hru, první massfighty jsme sice prohráli, ale poté se kluci ujmuli otěží a hru si nenechali vzít.

Inaequalis Rozbíječi vs. SAMPI

Asi nejtěžší zápas nás čekal proti jednoznačným favoritům turnaje, klukům ze SAMPI (Sehny, Mambos, supream, muf a Saberlight). Nakonec se z tohoto zápasu stalo jedno z největších překvapení celého do té doby proběhnuvšího turnaje. Na začátku nutno podotknout, že týmům již o nic nešlo. Měly své umístění jisté. Možná proto SAMPI podcenili náš tým a nám se tak podařilo překvapivě vyhrát a získat poslední body základní části. Rozhodně nás to psychicky podpořilo do následujících play off duelů.

Playoff a baráž

Z 8 týmů jich 6 postoupilo do play off:

 • SAMPI
 • CZC.eSuba
 • Hippomaniacs
 • Brute
 • Inaequalis Rozbíječi
 • GoGame Dogs

Poslední 2 umístěné týmy spadly do baráže o udržení se pro podzimní Split:

 • Lutea
 • Necroraisers

Tým Lutea své místo udržel. Tým Necroraisers v baráži podlehl týmu Lidoveh Gaming, který ho tím nahradí.

Play off

Hned v úvodním duelu BO3 série ve čtvrtfinále jsme narazili na tým Brute, kterému jsme podlehli v základní části. Naši hráči jim mohli prohru vrátit.

Obr. 2 Play-off

V 1. hře se kluci rozhodli hrát hodně aktivní týmovou hru. Nacházeli killy a dařilo se jim pushovat linky. Hru získali a byli krůček od postupu do  semifinále.

Ve 2. hře začal lépe soupeř. Topová linka a puck na midu si udržovali náskok a dle úvodu to vypadalo, že se rozhodne ve 3. hře. Kluci si však zbytek hry uhlídali a rozhodli. Za stavu série 2:0 pro nás jsme postoupili do semifinále.

Semifinále

Zde jsme stanuli proti největším favoritům celého turnaje. Tým SAMPI jsme sice v základní části překvapivě porazili, ale bylo nám jasné, že po druhé stejnou chybu neudělají a nepodcení nás. Obzvláště ne v semifinále, kde je v sázce samotné finále. První hra neprobíhala nijak překvapivě. Až na několik swapů linek se průběh odehrával dle predikcí. Hra byla natolik jednoznačná, že se tým Inae rozhodl ve 20. minutě vzdát hru a jít na další. Druhá hra se odvíjela velice podobně. Až se kluci snažili držet krok se soupeřem, SAMPI ukázali zkušenosti a sehranost a brali i druhou mapu. Tím se posunuli do finále a nás čekal zápas o bronz.

Zápas o 3. místo

Podobně jako v čtvrtfinále i tady nás čekal soupeř, kterému jsme podlehli v základní části. I zde chtěl tým Hippomaniacs vyhrát a stanout na bedně. První mapu si Inae drželo vedení v net worthu a snažili se hrát aktivní hru. Hippos se sice podařilo čas od času někoho odchytit, ale otočit hru se jim již nepodařilo. 3li jsme do vedení 1:0. Ve druhé hře jsme začali obdobně. Udržovali jsme si náskok, ale aktivněji začal hrát soupeř. Začal trestat naše chyby. V roshpitu se jim podařil krásný massfight a poté si již dokázali kontrolovat mapu po zbytek hry. Soupeř srovnal na 1:1 a nás čekala rozhodující hra. I do třetice se klukům povedl krásný start. Šli do networth leadu a ten si udržovali a navyšovali celou hru. Ve 20. minutě se rozhodli nečekat a pushnout mid a část báze na topu. Do 10 dalších 10 minut se jim podařilo zničit nepřátelskou základnu a získat tak rozhodující hru a stanout na bronzovém místě.

Finále

Ve finále se potkaly týmy SAMPI a CZC.eSuba. V první hře překvapivě vyhrál tým eSuba a šli do vedení 0:1. Zbylé hry si ovšem už SAMPI vzít nenechali a za celkového stavu 3:1 se stali vítězi jarního Splitu Sazka eLeague.

Umístění a prizepool

 1. Sampi 50.000,-
 2. CZC.eSuba 20.000,-
 3. Inaequalis Rozbíječi 10.000.-
 4. Hippomaniacs 5.000,-
 5. Brute 3.000,-
 6. GoGame Dogs 2.000,-

About

Komentáře