Renesance ve StarCraftu, tři týmy bojují v ligách, Lutea září a myslí na triumf

Renesance ve StarCraftu, tři týmy bojují v ligách, Lutea září a myslí na triumf

12.09.2017 Eldesan  

Není to příliš dávno, co StarCraft 2 mnozí odepisovali jako hru i sekci v Inaequalis. Aktivních hráčů bylo, že by je i nešikovný truhlář na prstech spočítal, kapitáni se střídali rychleji než trenéři ve Spartě a klanový výběr sváděl největší dramata o to, zda se sejde aspoň k tolika utkáním, aby odvrátil vyloučení z ligy. Teď v mezinárodních ligách se znakem Inae bojují tři týmy, do klanu se hlásí noví nadšení hráči, jiní se chystají poprvé dojet na bootcamp a organizují se novinky jako například FunCraft.

UniQFazer a RAiNMakeR patří k nejlepším hráčům Alpha non-pro ligy

Největší úsilí v rámci sekce je momentálně směřováno do týmových lig. V Alpha non-pro lize bojuje Atra tým, který táhnou především výborné výkony uniQFazera a RAiNMakeRa. A především dlouholetá stálice československé StarCraft scény uniQFazer patří k největším hvězdám ligy, s osmi vítězstvími z devíti odehraných her je dokonce první z celkem 239 hráčů, kteří dosud do ligy zasáhli. Skvěle si vede i RAiNMakeR, kterému se sedmi výhrami patří celkově desátá příčka.

Atra tým nicméně zatím doplácí na nepříliš vyrovnané výkony, menší soupisku a zkušenosti ostatních hráčů, kteří zatím výše zmíněné duo mnoha výhrami nepodpořili. Tým tak po odehrání zhruba dvou třetin skupinové fáze drží osmé místo, které by jako poslední mělo zajišťovat postup do play off. V nejbližších dnech čekají první celek Inae veledůležité zápasy: ve čtvrtek souboj o postup do play off s dosud devátým italským mužstvem HSDL a příští středu vyhecované české derby s Passion Mercs, kteří dosud bez jediné porážky vedou skupinu.

Cílem Atra týmu pro zbytek sezony bude hlavně dohrát se ctí, alespoň potrápit ve vzájemném souboji vysoce favorizované Passion Mercs a pokud možno udržet postupovou pozici do play off. Pokud by se poslední dva body nepovedly, nebyla by to zase velká tragédie. Je totiž jasné, že do budoucna bude potřeba Atra týmu pomoci rozšířením soupisky a protože v České a Slovenské republice není již mnoho volných master hráčů, bude se jednat především o doplnění nejlepšími hráči z Lutea týmu, především Raddowem a pravděpodobně SolusRexem a možná dalšími, v úvahu může přicházet robotikov, Arranion, Teqini, Kovi a další, záleží hlavně na aktivitě hráčů a na tom, jak se jim bude dařit zvyšovat postavení na ladderu (mmr). Omlazený kádr pak bude potřebovat čas na získání zkušeností, nicméně právě tato nová generace – pokud ji vydrží nadšení – by mohla získat úspěchy v horizontu jednoho či dvou let.

 

Skvělé výsledky Lutea týmu

Kdo by naopak mohl pro Inaequalis získat úspěchy v nejbližší době, je současný Lutea tým, hrající Alpha amateur ligu a třetí divizi RSTL (tady je ještě doplněn Badlerem a Pandou). Mančaft složený takřka výhradně z hráčů, kteří nikdy nedosáhli master ligy či se účastnili týmových lig, sice ve svém prvním utkání podlehl 0:3, ale následně rozjel sérii velkých vítězství. V Alpha amateur lize je momentálně na druhém místě o pouhý bod za Iron Chain Academy, oproti kterým ovšem má mužstvo Inae zápas k dobru. A právě s dosud vedoucími Iron Chain se Lutea utká ve vzájemném souboji o první místo v úterý 26.9.

To v RSTL je situace ještě veselejší a Lutea tým momentálně suverénně vede skupinu o sedm bodů před anglickým mužstvem Team Maximus Brood (který Inae ve vzájemném utkání porazilo 5:1). I zde můžeme diváky v září pozvat na zajímavý zápas, kdy v pondělí 18.9. se zástupci Inae od 19h střetnou v malém českém derby s týmem BioLawgic.

Oproti Atra týmu, který táhnout výtečné individuality, se Lutea tým prosazuje především vyrovnanou soupiskou, zápalem pro věc a i občas trochu štěstím. Protože je od mnoha hráčů velký zájem hrát, točí se sestava tak, aby si aspoň občas zahrálo co nejvíce lidí a mnohdy tak mužstvo záměrně nenastupuje v nejsilnějším možném složení. I o to jsou potom cennější získaná vítězství.

Je potěšující sledovat některé hráče, jak v týmové lize ze sebe vydají to nejlepší a ve vzájemném souboji udolají soupeře s výrazně vyšším rankem. Z poslední doby můžu vyzdvihnout například vítězství robotika a Koviho nad soupeři z master ligy. V individuálním hodnocení si zatím v Alpha amateur lize nejlépe vede Raddow, který je celkově devátý a v RSTL Kovi, kterému patří čtvrtá pozice. Zásadní pro úspěch týmu je ale již zmiňovaná vyrovnanost, kdy mezi TOP 30 hráči v RSTL je hned šest borců z Inae a v nejlepší třicítce hráčů Alpha ameteur ligy mají žlutočerné barvy jen o jednoho zástupce méně.

 

Zabojujeme o titul!

Při takhle dobře rozehraných soutěžích nemůžu jinak než vyhlásit smělý cíl a to pokusit se získat pro Inaequalis aspoň v jedné mezinárodní týmové lize premiérový triumf. Ať mě lidé pamatující začátky Inae opraví, ale pokud se nepletu, šampiony se dosud žádné mužstvo Inae na evropské scéně nestalo (dosud se nejdál v Alpha lize dostalo mužstvo do čtvrtfinále). Dokážeme dokráčet až na stupeň nejvyšší? To se ukáže v nejbližších měsících. Předpoklady, především dobrou partu a šikovné hráče pro to máme, ale play-off bude trošku o něčem jiném než boje ve skupinách a uvidíme, jak si hráči poradí s psychicky náročnějšími boji, kdy půjde opravdu o všechno. Budeme nicméně rádi, když nám co nejvíc lidí bude fandit a chodit se dívat na streamy.

 

Máme otevřené dveře pro nové hráče

Nicméně vše se netočí jen okolo týmových lig. Spousta lidí se těší na velkou StarCraft účast na říjnovém bootcampu, kde bychom mohli společně pořádně potrénovat a utužit partu. Zároveň již probíhá FunCraft, o kterém jsem podrobněji psal v předchozím článku, v němž jde o to se při hraní co nejvíce pobavit. Teprve se uvidí, kolik hráčů tato myšlenka nastálo uchvátí a jak bude FunCraft úspěšný. Bylo by nicméně pěkný, kdyby zájem byl velký a Inaequalis se tak mohlo pochlubit čistě vlastním projektem pro celou československou StarCraft komunitu.

Pokud jste StarCraft dlouho nehráli a máte chuť se do toho zase pustit, případně zatím nejste v žádném klanu a chtěli byste si vyzkoušet být součástí fungujícího týmu a rozšířit naše řady, budu rád, když mi dáte vědět (třeba přímo ve hře SolusRex#2553). Rádi rozšíříme klan o hráče jakéhokoliv skillu, jedinou základní podmínkou členství v Inaequalis je slušné chování. Pokud vám zatím StarCraft moc nejde, jsou tu hráči, kteří si rádi s vámi dají customky a poradí. Případně u nás najdete spoluhráče do týmovek a pokud vám StarCraft už aspoň trošku jde (tedy diamant liga a výš) určitě vám rádi dáme příležitost zahrát si i mezinárodní klanové soutěže.

 

Odkazy

Aktuální přehled hráčů Inaequalis na 1v1 EU ladderu

Výsledky a rozpis zápasů Atra týmu v Alpha non-pro lize

Tabulka Alpha non-pro ligy

Výsledky a rozpis zápasů Lutea týmu v Alpha amateur lize

Tabulka Alpha amateur ligy

Statistiky hráčů v Alpha ligách

Výsledky a rozpis zápasů 3. divize RSTL

Tabulka třetí divize RSTL

Statistiky hráčů ve 3. divizi RSTL

FunCraft

About Eldesan

Do Inaequalis jsem vstoupil v roce 2011 jako špatný hráč. Od roku 2012 se více starám o jeho vedení. V současné době jsem člen rady a předseda spolku Inaequalis z. s. Špatným hráčem zůstávám, ale na funkci to nemá vliv.
Komentáře