Rozhovor s Bpedackem o Hearthstone Masters Tour

Rozhovor s Bpedackem o Hearthstone Masters Tour

24.08.2021 Aelinde  

Hearthstone Masters Tour Silvermoon je již za dveřmi, a tak jsme si pro vás připravili rozhovor s jedním ze 3 našich kvalifikovaných hráčů, kterým je Jakub “Bpedack” Pedack. Díky své výhře se poprvé připojí k naší ostřílené dvojici, kterou je Michal “RybkaPipka” Rybák a Dominik “Majsssster” Furka, kteří mají už nějaký ten MT za sebou a budou se pokoušet o překonání svých předchozích úspěchů.

 

Ahoj, můžeš nám říct něco o sobě, jak jsi se dostal ke hře Hearthstone a co tě přivedlo zrovna do Inaequalis?

Ahoj, jmenuji se Jakub Pedack a hraji pod nickem Bpedack. K Hearthstonu mě zlanařil můj kamarád někdy na konci roku 2015. Do Inaequalis mě přivedlo přátelské, dá se říci rodinné prostředí, které ve spolku panuje.

Nedávno proběhla 1. sezóna INAE Hearthstone Ligy, které jsi se také účastnil. Jaký je tvůj názor na celý její průběh a obecně koncept takovýchto akcí v Inaequalis?

INAE Hearthstone liga byla super, jen mě trošku mrzí, že jsem zůstal těsně pod TOP 4. 🙂 Jsem rád, že INAE tyto interní turnaje pořádá a zúčastňují se jich i hráči z jiných sekcí, kteří hrají Hearthstone jen pro zábavu.

Celé Hearthstone sekci se poslední dobou poměrně daří, a to potvrzuje i skutečnost, že za Inaequalis jste se na Masters Tour Silvermoon kvalifikovali rovnou tři. Majssssterovi se v minulém MT podařilo dosáhnout i na pěknou finanční odměnu. Jaké tedy vidíš vaše šance na umístění tentokrát?

Máme výborné hráče v sekci. Mimo jiné to o víkendu potvrdil Eichii, který vyhrál Topgaming lanku, na které jsem já osobně vůbec neměl svůj den a dlouhodobě se umisťuje vysoko na české scéně. Bohužel se mu nepodařilo kvalifikovat zrovna na tento MT. Rybkapipka je zase velice konzistentní na ladderu dlouhodobě a Majssssterovi se na MT daří. Letos už bude hrát třetí a na předešlých 2 si vždy odnesl finanční odměnu. Zastoupení máme určitě kvalitní, takže podle mě tam jsou i šance na nějakou tu TOP 16, pokud RNG dovolí. 🙂

Na MT budeme mít velké zastoupení i celkově za CZ/SK. Jak podle tebe vypadá československá scéna a je to pro ni velký úspěch?

Na československé scéně je spoustu kvalitních hráčů a dlouhodobě máme velké zastoupení na MT. Ale úspěch je to samozřejmě vždy, když se kvalifikuje takovýto počet hráčů z naší malebné krajiny.

Jak se s ostatními v sekci připravujete? Trénujete společně?

Z časových důvodů je to u nás hodně individuální vzhledem k tomu, že já mám své podnikání, kterému musím věnovat spoustu času a Rybkapipka a BoreCZ zase chodí do práce. Ale line-upy spolu dost často řešíme alespoň pomocí Facebooku. A když mám nějaké to volno, tak se snažíme trénovat alespoň s Majssssterem.

Jaké balíčky podle tebe ovládnou tohle MT a jaký je tvůj názor na aktuální metu?

Nejhranější budou určitě Quest Warlock, Shadow Priest, Quest Shaman a Alignment Druid. Možná Face Hunter nebo Quest Mage. Jinak názor na metu, nevím úplně co napsat. Zatím z ní mám smíšené pocity, a i když přišli nerfy, tak by to rozhodně ještě chtělo trochu upravit minimálně toho Warlocka, který je hrozně OP teď.

Do MT jsi se dostal skrze výhru jedné z kvalifikací. Jak náročné to bylo a pokoušel jsi se o to i v těch předchozích?

Náročné to určitě bylo, i když to tak možná nevypadá vzhledem k tomu, že se mi podařilo vyhrát vlastně hned druhou kvalifikaci i přes to, že jsem tam měl dost špatných zápasů, kdy jsem byl v pozici outsidera. Na předchozí MT jsem odehrál desítky kvalifikací bez úspěchu.

Tohle by mělo být tvé první Masters Tour. Těšíš se na nové zkušenosti a celkově na to si zahrát v takhle prestižní mezinárodní soutěži?

Jojo, je to můj první Masters Tour. Těším se hrozně moc, zkušenosti to budou rozhodně cenné. A cíl je jasný, postoupit do TOP 16, tak snad se zadaří. 🙂

Je něco, co bys rád řekl nebo doplnil?

Chci poděkovat všem, kteří fandí a podporují Inaequalis. Držte nám palce 🙂

Tímto bych chtěla moc poděkovat Bpedackovi za pěkný rozhovor a popřát všem klukům hodně štěstí a zdaru na Masters Tour Silvermoon!

About Aelinde

Komentáře