Rozhovor s Brawl Stars reprezentací

Rozhovor s Brawl Stars reprezentací

19.04.2021 Plebinka  

Ahoj všem, dneska jsem si pro vás připravila článek o jedné z našich mobilních sekcí, a to je Brawl Stars.

Brawl Stars sekce se pilně připravuje na následující kvalifikace, které pak rozhodnou, jestli se zúčastní Mistrovství České republiky. Kluci budou odehrávat kvalifikace na portálech Ovachamp a Playzone již tento měsíc. Tak se jich zeptáme, jak si vůbec v přípravách vedou.

Tito hráči z Brawl Stars sekce nás reprezentovali v minulé sezóně na MČR:
1. 🇨🇿 Lako
2. 🇨🇿 Autík Jan
3. 🇸🇰 Titan
4. 🇨🇿 Pleca  – (který již nesídlí v Inaequalis a nereprezentuje naše barvy)

Hráči Lako, Autík Jan a Titan, nás budou reprezentovat i letos. Taky bych zmínila i manažera Brawl Stars sekce, který je jejich veliká podpora, a zaslouží si tak možnost účastnit se rozhovoru a ním je Krokodile.

1. Kluci, tak se nám  představte, řeknete nám čemu se věnujete, odkud pocházíte? 

Lako: Jmenuji se Jan “Lako” Vanik, je mi 18 let a pocházím z České Lípy. Studuji průmyslovou školu a zajímám se o železniční dopravu. Mezi moje koníčky patří například focení nebo hraní videoher.

Autík Jan: Já jsem Jan “Autík Jan” Kačírek, je mi 14 let a pocházím z Neratovic. Momentálně se věnuji celkově e-sportu, mezi to patří například i  League of Legends.

Titan: Ahoj, volám sa Samuel “Titan” Čvirik, mám 17 rokov a pochádzam zo Slovenska, konkrétne z Považskej Bystrice. Študujem na Obchodnej Akadémii. Mezdi moje záľuby patrí atletika, hranie šachu a videohier.

2. Jak se vám kluci vedlo na loňském MČR ve Brawl Stars, užili jste si to?

Lako: Na minulé MČR jsme se dostali tak, že jsme se umístili na 3. místě na Last Callu. Na samotném MČR jsme se bohužel umístili pouze na 7.- 8. místě, protože jsme dost podcenili přípravu. Samozřejmě jsem si to po herní stránce celkem užil.

Autík Jan: MČR se nám nepodařilo, věřím, že kdybychom trénovali více, tak se dostaneme aspoň do čtvrtfinále. MČR jsem si užil, ale chtěl jsem hrát v Brně na pódiu. 

Titan: MČR nedopadlo veľmi podľa našich predstáv, keďže sme skončili na poslednom mieste. Dosť sme podcenili trénovanie po Last Calle, a presne to sa ukázalo aj na našom skille. Je síce škoda ako to nakoniec dopadlo, ale veľmi som si užil hranie na najvyššej československej úrovni.

3. Co myslíte, jste dobří ve hře, nebo máte pořád co zlepšovat?

Lako:Myslím si, že nejsem nejhorší, ale ještě je toho hodně co zlepšovat, abych se mohl rovnat špičce.

Autík Jan: Ve hře jsem byl asi z těch “lepších” hráčů, ale vždy je co zlepšovat, bohužel někdy nevíte co zlepšit.
Titan: Nepatrím mezdi najlepších hráčov, ale snažím sa vydať zo seba to najlepšie. Rozhodne je stále veľa vecí, v ktorých nie som dobrý, ale stále je veľa času na zlepšovanie.

4. Jaký je váš oblíbený hrdina, za kterého dáváte takzvané solo carry?

Lako: Můj oblíbený brawler nebo-li hrdina na solo carry je Max. Dokáže způsobit nejen veliké poškození, ale také poskytuje týmu mobilitu, čímž ztěžuje protivníkům šanci na zásah.

Autík Jan: Můj oblíbený brawler je Sprout, protože mám s ním kontrolu nad celou mapou a taky, že není tak jednoduchý na správné zahrání.

Titan: Môj obľúbený hrdina je rozhodne Bibi. Má veľa životov, a pokiaľ je na mape veľa stien, a dobrá podpora od spoluhráčov, tak vie veľmi potrápiť súperov.

5. Co myslíte je na Československé scéně větší konkurence, než jste vy sami?

Lako: Konkurence je na české scéně vcelku vysoká, a osobně si nedovolím rovnat se s našimi nejlepšími hráči, jako je například Kája. Důležitý není pouze osobní rozvoj, ale velikou roli hraje především týmová souhra, na které intenzivně pracujeme.

Autík Jan: Na československé scéně samozřejmě máme konkurenci, nejsme nejlepší ale ani nejhorší. 

Titan: Tento rok je na Československej scéne viac skúsených hráčov, a to znamená, že bude aj oveľa väčšia konkurencia. Od minulého roku pribudlo veľa tímov, ktoré tvrdo trénujú, vedia najnovšiu metu a to je dôvod, prečo to z ních robí veľkú konkurenciu.

6. Jaké máte naděje na letošní kvalifikace a postup na MČR, zvládnete to?

Lako: Myslím si, že na letošní MČR bychom se kvalifikovat mohli, ovšem bude k tomu zapotřebí dostatečně trénovat, a udržet si stálý příjem bodů, což současnou sezónu, kdy konkurence je vysoká, nebude vůbec jednoduché. Samozřejmě nevěsíme hlavu, věříme si a neustále na sobě pracujeme.

Autík Jan: Chtěl bych se zase dostat na MČR, my se na MČR kvalifikovali díky štěstí, neřekl bych, že jsme byli lepší než ostatní týmy. Kdybych se tam měl kvalifikovat, tak maximálně v League of Legends: Wild Rift. Už vím, co bych měl čekat, takže bych byl mnohem klidnější, než minulé MČR. Já měl stres z toho, že se ode mě očekává nějaký dobrý výsledek, a to třeba na LC neočekával nikdo.

Titan: Vždy je šanca sa kvalifikovať, pokiaľ si tím verí, a poriadne na sebe pracuje. Ak nám toto vydrží na niekoľko mesiacov, tak by sme sa na tohtoročné MČR mohli prebojovať.

Děkuji kluci za menší rozhovor, a nyní se zeptám manažera sekce, jak by vás hodnotil podle loňského MČR, a jaké naděje do vás vkládá pro letošní MČR, pokud byste měli úspěch ve kvalifikaci. Krokodile, nyní máš slovo můžeš se ke klukům vyjádřit.

Krokodile: Kluci se hodně snažili a dávali do toho všechno, jediné co jsme bohužel podcenili, bylo nedostatečné množství tréninků, a tím pádem i menší připravenost na soupeře. Tento rok ale věřím, že by to mohlo dopadnout lépe, kluci trénují co můžou,  už se nám podařilo ukořistit i pár bodů, na postup na MČR, takže vkládám do kluků velké naděje.

Děkuji kluci, tohle by bylo všechno, pevně věříme, za celé Inaequalis, že se vám na kvalifikaci bude dařit, a že postoupíte na MČR. Hodně štěstí!

About Plebinka

Vášnivá hráčka League of Legends, Dead by Daylight a pisatelka dlouhých textů. ツ
Komentáře