Rozhovor s “Prokkym” o 3. INAE LoL lize!

Rozhovor s “Prokkym” o 3. INAE LoL lize!

18.03.2020  

Určitě Vám neušlo, že v Inaequalis hrajeme už třetí INAE Ligu ve hře League of Legends. Tentokrát nastoupenou v 18 týmech, kteří spolu pravidelně hrají každý týden. Chcete vědět více? O tom je následující rozhovor s manažerem sekcí a ikonou naší LoL ligy, Prokkym.

1) Ahoj Prokky, v INAE tě všichni známe jako ikonu LoL sekce, ale pojďme nejdříve mluvit o tvém životě mimo hraní a INAE, prozradíš nám něco o Davidu Prokopcovi?

Ahoj, milerád. Pocházím z Východních Čech, konkrétně Pardubického kraje. Je mi 21 let a v tuto chvíli žiji napůl v Pardubicích a napůl v rodném městě Žamberk. Co se škol týče, po absolvování osmiletého gymnázia jsem se stal poměrně tradičním studentem poměrně netradiční vysoké školy. Už druhým rokem studuji obor Farmakochemie na Chemicko-technologické fakultě Univerzity Pardubice. Ve volném čase se rád věnuji hudbě, čtení nebo třeba venkovním aktivitám. S rodinou nás často můžete potkat někde venku na kolech nebo na chatě. Ještě přidám zajímavost, v rámci gymnázia jsem strávil rok na studijním pobytu v USA jako student.

2) Nevím, jestli všichni vědí o tvé hudební kariéře, můžeš nám o ní něco povědět a co nyní s kapelou chystáte?

No začínalo to podobně jako u spousty lidí. Táta je dlouholetým hudebníkem, proto jsme já i bratr byli už od dětství vedeni k hudbě. Kromě klasické ZUŠ, ale přišla i řada dalších příležitostí, které mě posunuly dál. Začínalo to v malém swingovém souboru, kde jsem účinkoval jako hlavní klavírista. Tento soubor se poté rozvinul v plnohodnotný BigBand, který ostatně do dneška stále existuje. Z tohoto souboru se poté oddělila malá skupina, která se trochu rozrostla a dnes je z ní moje první kapela Endorfins. Hrajeme převážně covery a žánrově se u nás může najít prakticky každý. Zároveň v létě minulého roku jsem přijal nabídku na hraní v kapele s folkovým skladatelem Jindrou Černohorským. S touto kapelou jsme na podzim minulého roku nahráli novou desku s názvem „Řekni mi“. V obou kapelách shodou okolností hraji se svým otcem, který je bubeníkem. S oběma kapelami se v současné době připravujeme na letošní koncerty.

3) Tak držíme palce 😊, pojďme se vrátit k „Prokkymu“, tuto neděli nám začala nová sezona INAE LoL Ligy, jaké jsou tvoje dojmy z prvního herního dne?

Moje dojmy jsou zatím velmi pozitivní. Tato liga s sebou přinesla celkově nový systém, který samosebou potřebuje vyzkoušet a „prošlapat“. Nicméně veškeré technické věci se nám podařilo vyřešit velice rychle, na další herní den jsme již plně připraveni. Ligy se tento rok účastní dokonce 18 týmů, a už z prvního dne můžeme soudit, že se bude jednat o velice zajímavou ligu se spoustou zvratů.

4) Může nám prozradit něco z pozadí ligy, kdy začala a jak probíhala její příprava?

Nápad nějaké ligy našich týmů vznikl přibližně asi rok zpátky. Tehdy už jsem byl pár měsíců kapitánem League of Legends sekce, a podařilo se mi tehdy složit asi šest nebo sedm týmů. Vzhledem k různorodosti úrovní hráčů, a také tomu, že to byly týmy složené z kamarádů, kde se prakticky všichni znali, se nabízela možnost udělat si nějakou ligu těch týmů jen tak pro zábavu. A tak nějak začala první liga. Druhou jsme poté už s HonZunou posunuli o level nahoru, když jsme vytvořili dvě skupiny a implementovali řadu pravidel ze světových lig a přidali pravidelné streamy. Ta letošní (třetí) je pokračováním tohoto vzestupného trendu.

5) Co je podle tebe největší výzva při pořádání takové ligy?

Podle mě jsou to dvě věci. Systém a komunikace. Ve chvíli, kdy je liga takového rozsahu, že se jí každý týden účastní kolem stovky lidí, může být velice těžké to celé koordinovat. Je proto potřeba vymyslet systém ligy, hraní, zadávání, databázi hráčů a další, což všechno dá spoustu práce a vymýšlení. Za druhé komunikace. Snažíme se udělat systém, kdy každá část ligy má svého admina, který řeší problémy ve své části, a komunikuje s kapitány týmů. Zkrátka snažíme se postavit smysluplnou komunikační hierarchii. Nicméně stále se však jedná o spoustu mladých lidí, ze středních a vysokých škol. Proto je také důležitá jasná komunikace a sdělování všeho, aby nedocházelo k nedorozuměním, neznalostí pravidel, atd.

6) Vraťme se ke druhé sezoně, jak vzpomínáš na její finále mezi týmy Atra a Cor?

Ten den byl pro mě hodně hektický. Měl jsem zrovna koncert s kapelou, proto veškerá příprava finále z mé strany probíhala už den předem. Když jsem se večer konečně vrátil z koncertu, bylo už finále v plném proudu. Myslím, že průběh finále spoustu lidí, včetně mě, překvapil. Většina lidí očekávala rychlé vítězství Atry, jakožto favorita. Nicméně tým Cor se ukázal být naprosto hodný finálové pozice, když celou sérii začal dvěma vítězstvími. Atra sice nakonec dokázala sérii otočit, což z celého finále udělalo nesmírně napínavé utkání, podpořené výborným streamem.

7) Jaký byl pro tebe doposud nejlepší moment ve tvém dosavadním působení ve vedení INAE LoL sekce?

Za mě to byl rozhodně ten den, když jsme se asi s deseti lidmi sešli na sledování finále Světového Šampionátu. Byla to skvělá akce s dobrými přáteli a rozhodně se těším, na další takové příležitosti.

8) Ne všichni možná vědí o tvém přechodu na pozici Team Managera, co tato změna pro tebe znamená? A mohl bys nám říci něco o nových kapitánech LoL sekce?

Můj cíl byl už od začátku pohybovat se kolem her co znám, a co mě baví. Přesto však člověk od takovéto pozice chce i nějaký růst. Tím je právě přechod na Team Managera. Znamená to, že mám nyní pod sebou všechny sekce hrající tituly od společnosti Riot Games. Mojí prací je kontrolovat, jak jednotlivé sekce fungují, řešit reprezentaci jednotlivých sekcí a zároveň koordinovat spolupráci mezi sekcemi. Zároveň mi stále náleží funkce v rámci League of Legends sekce, zejména co se týče starostí o ligu.

Moje původní místo kapitána LoL sekce připadlo poté dosavadním zástupcům sekce, Linehaltovi a TaxiKrabovi. Na podzim jsme hledali nového zástupce do sekce, a po zvážení zájemců a po pohovorech jsme zjistili, že jsou oba velice dobře připravení nám pomáhat a převzít některé z funkcí. Od té doby oba dva udělali velký kus práce, a rozhodně si oba zaslouží tuto pozici. Už když jsem v sekci spolupracoval s jejich předchůdcem, HonZunou, jednalo se o naprosto rovnostrannou spolupráci, kdy hlasy nás obou měly stejnou váhu. Doufám, že se novým kapitánům sekce podaří dosáhnout podobné spolupráce.

9) Pokud bys měl říct jednu věc, která si myslíš že se Vedení LoL sekce a celkově LoL sekci nedaří, která by to bylo?

League of Legends sekce má v tuto chvíli kolem dvou set členů. Nicméně pouze asi 65 % těchto lidí je plně aktivních v rámci sekce. Toto číslo se postupně daří zvyšovat, nicméně rozhodně se budeme snažit ještě více zapojit zbytek sekce.

10) Děkuju ti za tvůj čas,  přeji hodně štěstí, jak v INAE, tak v soukromém životě. Je něco, co bys chtěl vzkázat čtenářům?

Chtěl bych poděkovat všem členům Inaequalis, kteří mě už více než rok podporují a jsou mi motivací.

About

Komentáře