Shrnutí 4. INAE ligy a rozhovor s kapitánem vítězného týmu

Shrnutí 4. INAE ligy a rozhovor s kapitánem vítězného týmu

5.02.2021  

Ahoj všichni, dneska jsme vyzpovídali manažera sekce League of Legends, který nám celkově shrne čtvrtou Inaequalis ligu a řekne něco o sobě.

Ahoj, já jsem TaxiKrab, současný Manažer League of Legends sekce organizace Inaequalis. Starám se o to, aby se u nás členům líbilo, měli si co zahrát a obecně, aby naše komunita prosperovala a rozrůstala se.

Děkujeme TaxiKrabovi za představení, teď se přesuneme k tématu INAE ligy.  O té nám TaxiKrab poví něco ze svého pohledu.  

Interní liga u nás běží již druhým rokem a momentálně se připravujeme, abychom co nejlépe vkročili do toho třetího. Vše to začalo před dvěma lety, kdy můj předchůdce Prokky chtěl sekci zase o něco posunout, a tak zrealizoval první split tohoto ambiciózního projektu, který v tehdejší době neměl na české scéně obdoby. Od té doby proběhlo několik změn ve vedení sekce, ale cíl ligy byl vždy jasný, a to zprostředkovat hráčům na československé scéně prostředí, kde si mohou vyzkoušet, jak probíhá kompetitivní hraní a poměřit své síly s ostatními týmy z naší komunity. Troufám si říct, že se nám to doposud dařilo plnit, ale rozhodně neusínáme na vavřínech, a nyní usilovně pracujeme na 5. lize, na kterou se můžete těšit koncem února. Na tu je ale ještě dost času, pojďme si nejdříve zrekapitulovat, jak probíhala ta čerstvě minulá 4. liga.

Účast byla opravdu hojná, jen v kvalifikaci o volná místa v první divizi se sešlo více jako 20 týmů, ze kterých postoupili 4 a doplnili tak výherce, kteří měli místa jistá z minula. Do základní části prvního splitu nastoupilo 27 celků, a po 10 kolech odehraných po dvou každou neděli si mohla první divize odpočinout, a drama přešlo do druhé, kde se nejlepší týmy ze skupin znovu prali o místa v první divizi a tím i ve finálovém playoff.

To se nakonec povedlo třem týmům: Favoru, Celeru a Lutee, které nahradily 3 týmy odchozí z první divize, kteří byly prvním splitu méně úspěšní. Následovala tedy druhá část, kde se již hrálo o pozici ve finálovém playoff. Tu si nakonec vedle veteránů z Mitisu a ostřílených borců z Magnusu zajistily nově příchozí Favor a Celer. Semifinálové i finálové zápasy sledovali na našem Twitch kanále dardy lidí a měli se na co dívat. Ve finálové BO5 sérii, která mimochodem opravu měla pět zápasů, zvítězil tým Mitis, a konečně tak dosáhl na titul šampióna INAE ligy, o který tak dlouho usiloval. Nesmíme zapomínat ani na 2. divize, do které se v polovině ligy připojily dva silné týmy Rarus a Celestial, které se nakonec potkali i ve finále, kde po vyrovnané bitvě zvítězil Celestial, který od té doby prokázal své kvality například i v Hitpoint kvalifikaci.

Výherce druhé divize se připojí k prvním třem v z divize první, jako základ první divize 5. Lol ligy. A jak se liga líbila samotným hráčům? O tom nám něco popovídá Filkus, který je právě kapitánem týmu Mitis.

1. Ahoj, jsme rádi, že sis udělal čas na rozhovor, můžeš nám říct něco o sobě a cestě Mitisu k titulu šampióna INAE ligy?

Ahoj, jsem Filkus, kapitán Mitisu už skoro dva roky. Snažil jsem se budovat tento tým poměrně dlouho. Začínali jsme jako parta kamarádů, se kterými se znám už roky. Po přidání do Inaequalis se k nám přidal Joker, který je stálým členem Mitisu až doposud. Později prošla soupiska velkými změnami a přidali se k nám Keo a Prokky. V této sestavě spolu s Vizim, jsme odehráli druhou sezónu Inaequalis ligy a v ní skončili třetí. V polovině třetí ligy se k nám připojil Oki, a tak jsme si zopakovali třetí místo. Před čtvrtou Inaequalis ligou, jsme se snažili trochu trénovat, a zároveň se rozpadly Cor a Atra. Což bylo překvapivé, protože jsme v tu chvíli přišli o naši největší konkurenci a my se zároveň zlepšili. Od té doby jsme vyhrávali, jak základní části obou splitu Inaequalis ligy, tak i její playoffs.

2. Jak jste se na 4. ligu, a přímo na první divizi, kterou jste si vybojovali v 3. lize, připravovali?

Přes léto jsme aktivně trénovali, kromě scrimů v rámci organizace i mimo ní, jsme se účastnili nightcupů na nám známé platformě Challengermode a nově vzniklé série od Topgamingu, odkud jsme si odnesli pěkné výhry. Třetí ligu nám vítězství v playoff bohužel i po vší snaze uteklo.

3. Vraťme k finále, jaké jsou tvé dojmy ze zápasu proti Favoru?

Tentokrát jsme nechtěli nechat nic náhodě, tak jsme se na soupeře poctivě připravovali a stálo to za to. Nemůžeme říct, že chyb z naší strany nepadlo dost, a Favor jich vždy pořádně využil. Nejen proto to byla vskutku zajímavá série, jak pro nás, tak i pro diváky, když jsme již konečně dosáhli na titul, a budeme mít možnost se společně vyfotit s pohárem pro vítěze, pokud to ovšem situace dovolí.

4. Jak vůbec vnímáš Inaequalis ligu jako celek?

Hodně si cením toho, co pro nás kluci z vedení za tu dobu udělali. Věřím, že to neměli lehké. Od začátku, které si pamatuji, jsme se vskutku dostali daleko. Pokud by to takhle pokračovalo dále, tak bychom se za rok setkali na stadionu.

5. Určitě jste zaznamenali příchod několika nových League of Legends týmů, co na ně říkáš?

Mrzí mě, že se tolik týmu připojilo až v polovině ligy, zejména finalisté druhé ligy Rarus a Celestial, kteří si v druhé divizi vedly dost dobře.

6. Je tu ještě něco co by jsi chtěl vzkázat celé League of Legends sekci a nebo vašemu finálovému soupeři?

Za celý Mitis se s týmy rádi uvidíme v další lize, i když titul si samozřejmě před všemi obhájíme. Věřím, že se nás tentokrát sejde o něco víc, a bude to ještě větší zábava. S Favorem to byla super bitva a myslím si, že to bylo hodně těsné a může to příště vyjít.

Děkujeme TaxiKrabovi, tak i Filkusovi, kapitánovi Mitis týmu za rozhovor, jsme rádi za vaši i účast ostatních týmů.

About

Komentáře