Starcraft 2 sekce představuje nové kapitány

Starcraft 2 sekce představuje nové kapitány

6.06.2018  

Uběhlo tomu již několik dní co nás po téměř roce a půl z osobních a rodinných důvodů opustil dlouholetý kapitán naší sekce Jakub „SolusRex“ Kolda.  Spolu s ním odešla i jeho družka Ivetka „Succubare“ Nikolová. My, jako tým, přejeme Solusovi i Succubare mnoho štěstí a úspěchů do budoucna a děkujeme jim za to, co pro INAE udělali.

S jejich odchodem se dlouho nabízela otázka, kdo převezme Solusův post kapitána SC 2 sekce. SolusRex byl velmi schopný kapitán, který dovedl tým k mnoha úspěchům, a proto všichni věděli, že jeho nástupci to nebudou mít zcela jednoduché. Rada a hráči se sešli, aby odešli s velmi překvapivým výsledkem. Nyní již sekce nebude mít pouze jednoho kapitána, ale rovnou dva. Hráči spojili své síly a nominovali dva hráče, kteří se okamžitě shodli na tom, že chtějí-li zachovat prestiž a úroveň sekce, bylo by pro tým nejlepší, když ho budou vést spolu. Oba dva jsou velmi zkušení ať už po herní či po organizační stránce, a oba dva dosáhli s INAE vynikajících výsledků.

Kapitány SC2 sekce se stávají:

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Patrik „BadlerDAKING“ Badler

[/su_column]

[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

Robert „robotikov“ Liška

[/su_column][/su_row]

S kapitány jsme se sešli a zeptali se jich na pár otázek ohledně budoucnosti naší sekce….

Q: Ahoj, ještě než začneme, mohli by jste nám říci něco o sobě? Ať už pro ty co vás znají či neznají z ostatních akcí a INAE sekcí.

R: Ahoj, no, jak bych začal. Jsem momentálně student gymnázia. Žiji v Brně. Je mi 19. Členem INAE jsem okolo 1 roku a od začátku jsem měl 2 cíle. Zlepšit se a snažit se nějak oživit INAE SC2 sekci. Což se také podařilo.
B: Čau, rád bych se vám představil. Jsem z Prahy je mi 25 a dělám šéfa ochranky. V INAE jsem něco přes rok. Prvotním cílem bylo posunout se někam dále a získat zkušenosti.

Q: Jak dlouho jste v INAE a proč zrovna INAE?

R: Do INAE jsem vstoupil před rokem. Říkal jsem si, že by nebylo špatné zkusit nějaký český klan a vždycky mě to lákalo. Jenže jsem se v té době bál, že by mě INAE nevzalo, obavy byly plané. INAE mě přátelsky přivítalo a já věděl, že toto je přesně ten klan, ve kterém jsem chtěl být.

B: Poznal jsem Eldesana a jeho myšlenka jak by měl tým fungovat se mi již od začátku velmi líbila.Tím myšleno slušné se chování a prosperita v SC komunitě, tak jsem neváhal a vstoupil do klanu.

Q: Bývalý kapitán SC2 sekce SolusRex stál v jejím čele přes rok a půl a dosáhl s ní velmi dobrých výsledků, máte nějaké nápady či myšlenky které by jste rádi prezentovali či pozměnili?

R: SolusRex má na svém kontě veliké zásluhy. Díky němu se stala SC2 sekce opět aktivní a účastnila se několik lig, které od té doby hrajeme pravidelně. Také se nám hodně rozšířila členská základna, která je velmi přátelská. Rádi si s každým popovídáme a zahrajeme i nějaké ty customky. Když se na to tak ohlížím, tak by naše priorita měla být tento stav udržet a celkově se v týmu zlepšovat.

B: Určitě si musíme na začátek říci ze SolusRex byl dle mého názoru výborný kapitán a svou práci dělal opravdu dobře. Tým jsem mu pomáhal vytvářet takže se všemi jeho kroky souhlasím.  Nic zásadního bych neměnil ale snažil se věci stále posouvat dopředu. Za ten rok jsme se hodně posunuli hráli několik lig a i s celkem slušnými výsledky. Pro tento rok je cíl jasný, a to dosáhnout na medailové příčky v obou soutěžích APLHA ligy.

Q: Za posledních pár dnů si SC2 sekce prošla docela nepříjemnými událostmi, jak na ně jakožto noví kapitáni a dlouholetí členové teamu nahlížíte?

R: Jsou dobré i zlé časy. Ty přichází i odchází, takže věřím, že nepříjemnosti už skončily a opět nastane klanová idylka. Budeme se o to co nejvíce snažit.

B: Myslím si že nemůže být pořád vše růžové. A právě horší časy ukážou jak je tým silný. A věřím že my silný tým máme. Vše zvládneme a budeme se pořád posouvat kupředu.

Q: Vaše zvolení předcházela spousta diskuzí, debat a očekávání. Je poněkud zvláštní že jste nakonec byli zvolení oba. Jaké jsou vaše společné plány do budoucna, a na čem chcete v sekci zapracovat?

R: SolusRex dělal doslova tolik práce, co 3 lidi zároveň. Abychom to neměli tak těžké, bylo navrhnuto, abychom byli oba dva kapitáni. My jsme usoudili, že by to tak bylo nejvhodnější. BadlerDAKING je spolehlivý a aktivní, takže je na kapitánství jako dělaný. Já mám hlavně zkušenosti z dob minulých, kdy jsem dělal asistenta SolusRexovi. Naše plány? Určitě rozšiřovat nadále naši sekci, semknout se, trénovat a když se i zadaří, tak vyhrát i nějakou tu ligu.

B: SolusRex toho zvládal opravdu mnoho.  A abychom si byli jistí že vše zvládneme na 100%, ujali jsme se funkce s Robotikovem společně.  Za ten rok co s Robotikovem spolupracuji se mi osvědčil jako nadějný mladý hráč ale i že je spolehlivý člověk.  Další plány jsou jasné rozšiřovat základnu dalšími nadějnými a pro hru zapálenými borci. Trénovat a zlepšovat se. Do budoucna je určitě naším velikým cílem sestavit PRO Team a hrát nejvyšší ligu. Samozřejmě v ALPHA lize nadále obsazovat přední umístění.

Q: Vašich pár vět na závěr? Co by jste rádi vzkázali případným novým členům + rozsáhlé české Starcraft II komunitě?

R: Trpělivost. U Starcraftu je důležitá trpělivost. A to ne jen v samotné hře, ale i v komunitě. CZ/SK komunita po dlouhém úpadku vidí na konci tunelu světlo. Opět se zde ukážou i nějaké turnaje, takže jsme jedině rádi. Velké díky patří Ostravě Championship za skvělý turnaj v březnu a také Tučňákovi za budoucí NestStory Cup a ČSL. A to je asi vše. Děkuji za pozornost.

B: Novým členům bych rád vzkázal ať se nebojí a přijdou si zahrát. Je to hlavně o komunitě a určitě se budou rychle zlepšovat. Hlavně to chce vydržet a při prvním neúspěchu ve hře se nevzdávat.  Rádi přivítáme nové členy, na skillu nezáleží. Jinak Starcraft nám zase pořádně ožívá. Nejlepším Eventem  poslední doby byl určitě Ostrava Championship který se opravdu povedl. A čekájí nás určitě další akce jak offline tak online.  Jinak chci poděkovat všem že tvoří přátelskou komunitu a děkuji za vaši podporu. Mějte se 🙂

Na závěr bych jen rád připomenul že INAE má nábor stále otevřený. Pro případné zájemce jsou zde na webu přihlášky v podobě formuláře. Rád bych sekci do budoucna popřál hodně štěstí na ať už české, či mezinárodní scéně.

Starcraftu zdar!

About

Komentáře