Úspěch Rozbíječů v SAZKA eLeague Dota2

Úspěch Rozbíječů v SAZKA eLeague Dota2

7.07.2021 Plebinka  

Není to dlouho co se ve hře Dota 2 odehrála SAZKA eLeague, ve které jsme se zúčastnili s naším týmem Rozbíječi. 

Vraťme se kousek do minulosti, Rozbíječi minulý split prohráli ve vítězném pavouku proti konkurenční eSubě, to je ale motivovalo vložit veškerou svou sílu v losers pavouku, kde ale taky bohužel prohráli proti týmu Lutea. Tým Rozbíječi tak skončil na 4. místě v tabulce.

Následně jsme do letošního prvního splitu vstoupili plní motivace, avšak s pozměněnou sestavou, kde nás opustil hráč Filminy a nahradil ho náš nynější hráč PaloKy, který se nakonec stal v tomto splitu MVP hráčem našeho týmu.

 1. Ahoj PaloKy, mohl by ses nám představit a říct nám něco o sobě?
  Ahoj, jmenuji se Honza a v září mi bude 27 let. MOBA hry hraju přes 12 let a mezi mé záliby patří čtení, vaření, cvičení, sledování twitche a taky pauzování hry na zamíchání guláše.
 2. V jarním splitu jsi byl povolán jako náhrada za hráče Filminy, který odešel do konkurenčního týmu eSuba. Pociťoval jsi nějaký stres, kde jsi byl v nekomfortní zóně, abys dosáhl dobrý výsledek v oslabené sestavě?
  Popravdě měl být původně členem této sestavy hráč Oli, který se nakonec rozhodl jinak, dokonce 3x odinstaloval Dotu, nakonec ale Oli zůstal jako náhradník. Co se týče toho, tak největší motivací našeho týmu bylo dostat se dále, než samotná eSuba.
 3. Znal jsi již všechny hráče s kterými jsi měl možnost hrát 3 měsíce, největší ligu na československé scéně? Věřil jsi, že by tahle kombinace mohla fungovat?
  Jasně, tak s Jojkou a Tsukym spolu již hrajeme týmově, až na krátký pauzy, řekl bych tak 7 let. Na velkých tuzemských turnajích jsme většinou skončili na našem osudovém třetím místě. Řekl bych, že Fazuliak je vskutku zajímavá osobnost, která dokáže svými motivačními výkřiky pořádně povzbudit kohokoliv. Slawee je na cestě stát se nejlepším ,,Carry” hráčem Evropy. Udělal hodně kus cesty, vždycky jsem mu věřil. 
 4. Začátek se vám moc nepovedl, ale nakonec jste to dotáhli na 4. místo, co vám zajistilo se dostat do výherního pavouka. Věřil jsi, že v play-off můžete toto umístnění zlepšit?
  Řekl bych, že špatný začátek splitu byl paradoxně jeden ze základních stavebních kamenů ,,úspěchů”. Po nepříjemných prohrách proti eSubě a Lidovém Gamingu v prvním kole, jsme pochopili, že nám v lize nikdo nic zadarmo nedá, tak jsme začali hrát na 120%.
 5. Nakonec jste se dostali ale na 2. místo, je tohle tvůj největší úspěch v Dotě, který jsi dosáhl?
  První den finálového víkendu, byl určitě nejsvětlejší bod mé Dota2 kariéry. Po překvapivé jednoznačné sérii proti týmu Hippomaniacs a ,,vyhrocené” bitvě proti eSubě, jsme mohli jít spát s klidem. V Grandfinále na 3 vítězství jsme bohužel i přes náskok 2:1 na zápasy, udělali více chyb než soupeř a zaslouženě jsme prohráli, nakonec jsme ale skončili lépe než eSuba.  
 6. Ve výslední statistice jsi byl vyhlášený jako týmový hráč s 15,47 asistencí za hru, sledoval jsi tyto statistiky?
  Tyto statistiky jsou docela dost ovlivněný mým ,,heropoolem” ve skupinách, kde jsme po laserové operací očí a moc jsem toho neviděl, takže mně tým vybíral hrdiny s kouzly, která zabírají větší část obrazovky, nakonec jsme ty statistiky ale moc nesledoval. 
 7. Plánuješ se s touto úspěšní sestavou účastnit i nějakých dalších turnajů? 
  Momentálně jsme ve fázi týmového odpočinku a v nejbližší době, kromě nějakého toho ,,přátelského” pubu, nic neplánujeme. Zato náš ,,Carry” hráč Slawee spojil síly s tím nejlepším, co dokáže československá scéna nabídnout, a bude od 7. července bojovat v barvách týmu Hippomaniacs v Mezinárodní uzavřené kvalifikaci vedle týmů jako OG nebo Nigma o 40 milionů dolarů. 
 8. Na závěr bych se zeptala, jestli bys chtěl něco vzkázat fanouškům Rozbíječů? 
  Chtěl bych se poděkovat svým spoluhráčům za šanci dokázat, že ještě nepatřím do důchodů ve hře Dota2. Taky bych se rád poděkoval celému spolku Inaequalis za veškerou podporu, a taky nakonec fanoušky poprosit, aby nám i nadále fandili i v příštím SAZKA eLeague splitu.Děkuji za rozhovor PaloKy, budeme vám držet palce a přejeme hodně úspěchů.

Na závěr si ukážeme statistickou tabulku:

About Plebinka

Vášnivá hráčka League of Legends, Dead by Daylight a pisatelka dlouhých textů. ツ
Komentáře