Viktoria vstupuje do světa eSportu

Viktoria vstupuje do světa eSportu

24.05.2019  

FC Viktoria Plzeň (FCVP) se rozhodla rozšířit své působení i do světa konzolových her. Aktuálně spouští projekt se zaměřením na FIFA sekci, do které angažovala momentálně nejlepšího hráče v ČR Lukáše Poura, který figuruje pod přezdívkou T9Laky. Další hráči budou za Viktorii bojovat v rámci spolupráce s námi.

Viktoria s námi zahájila jednání v lednu letošního roku. „Ačkoliv jde o prostředí, které se v českém fotbale teprve rozvíjí, Viktoria v něm vidí potenciál. Můžeme tím oslovit řadu našich stávajících příznivců, získat nové a samozřejmě opět s našimi fanoušky propojit také partnery klubu,“ uvedl ke vzniklému kontraktu generální manažer FCVP Adolf Šádek.

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, už v dubnu T9Laky v dresu plzeňské Viktorie potvrdil svou aktuální dominanci ve fotbalovém gamingovém světě a získal prvenství ve finále iSport LIGY. „Těší mě, že o mě byl ze strany Viktorie zájem, a hlavně že Plzeň vstupuje do tohoto světa. Jsem moc rád, že můžu reprezentovat barvy Viktorky, protože je to pro mě šance zlepšovat se a zvýšit svůj kredit. Věřím, že to pro obě strany bude výhodná spolupráce a dočkáme se minimálně takových úspěchů, jakých Viktorka dosahuje na hřišti,“ neskrývá nadšení aktuálně nejlepší český hráč FIFA19 T9Laky.

V rámci spolupráce naší spolupráce budou za Viktorii Plzeň na turnajích nastupovat i naši vybraní hráči s aktuálně nejvyšší výkonností. Naši hráči, jak je již známo, musí dodržovat kodex slušného chování a vystupování. „Mnoho lidí dnes spílá dětem, kolik času tráví u displeje, ať už telefonu, tabletu, nebo PC. V Inaequalis se snažíme nebojovat s dnešním trendem displejů a online hraním, ale hledáme cestu rovnováhy mezi e-sportem a tradičním sportem. Když jsme s Viktorií Plzeň začali domlouvat partnerství, bylo nám jasné, že se rodí výjimečné pojetí fotbalu, který všichni milujeme a dokáže nás spojovat. A proč zrovna Viktoria Plzeň? Inaequalis vzniklo v Plzni. Máme Plzeň v srdci,“ vysvětuje logiku předseda INAE Jan Pašek.

Součástí projektu jsou i další propagační eventy a aktivity pro fanoušky. Viktoria bude mít svůj vlastní Twitch kanál, na kterém se T9Laky bude pravidelně věnovat komentování svých víkendových utkání a stejně tak bude v pravidelných instruktážních videích s názvem „Play like Laky“ učit amatérské hráče jednotlivým dovednostem.

Ve fanshopu Viktorie se od nové sezony mohou fanoušci těšit i na speciální kolekci ve spolupráci s Pumou a nebudou chybět ani výzvy a souboje s některými hráči A-týmu.

Aktuální soupisku hráčů FCVP pro eSport najdete ZDE.

About

Komentáře