Možnost stipendia v USA pro ty nejlepší hráče

Možnost stipendia v USA pro ty nejlepší hráče

14.04.2020 Eldesan  

Ahoj všem!

Jako organizace Inaequalis z.s. jsme si dlouhodobě dali za cíl rozvíjet a vést české amatérské hráče a pomoci jim připravit se na další, nejen herní výzvy, které je v životě čekají. Někdy slýcháme, že vše, co děláme, je, že vedeme hráče k lepšímu chování a dáváme šanci. Nicméně mnohem lépe by nás vystihl pohled na to, jak se snažíme propojit herní svět s tím reálným. A přesně o tom bude i nový projekt, který Vám dnes představím.

Jako předseda spolku a rodič jsem zjistil, že nemá velkou cenu dnešní mládež násilím tahat od displejů (ať už PC, tabletů, nebo telefonů), ale je důležité je usměrňovat, vychovávat a rozvíjet nejen ve věcech, které my sami považujeme za správné. Každý den pozoruji, že dnešní mladí hráči mají chuť někam patřit, mít kamarády se stejnými zájmy, bavit se a společně soupeřit ve skupině podobně smýšlejících lidí. Problém, se kterým se ale takoví hráči na naší scéně setkávají, je, že do předních týmů zaměřených na výsledky je nevezmou – jsou mladí, nemají výsledky, neumějí se chovat, nemají jméno. A právě v takový moment jsme tu my, Inaequalis z.s., kde se snažíme hráčům ukázat, že při hraní nejde jen o vítězství a že to není odloučený virtuální svět bez propojení na jejich vlastní život. Dáváme hráčům řád a pravidla (vyjadřovat se slušně, nebýt konfliktní, mít respekt k soupeři a obecně ctít pravidla fair play), dáváme je dohromady s kvalitními hráči z našich sekcí a věříme, že se vydají správnou cestou. Jak moc se nám práce s mládeží daří, je na posouzení ostatních.

Nyní bych Vám rád představil další propojení esportu a reálného života.
Co je jedna z nejdůležitějších věcí pro mladé lidi? Je to vzdělání. Ale mají o něj mladí zájem? Chápou jeho význam? Co jim to trochu usnadnit, co zkusit vše propojit?

Chceme pomoct nejen našim hráčům, ale celé komunitě ve zprostředkování studia na vysoké škole v USA, a dokonce tam získat herní stipendium. Nezbláznil jsem se, opravdu jde hrát hry za univerzitní týmy – a v USA je po takových hráčích-studentech velká poptávka. Zde je příběh jednoho člověka, který to dokázal (v USA studuje a čerpá herní stipendium). Když on, tak proč ne ty?

Není to ale jednoduché, hráče to bude stát hodně úsilí, vytrvalosti, peněz a vykročení z vlastní tzv. „komfortní zóny“. Americká univerzitní e-sportovní soutěž v současné době zažívá obrovský rozmach a spojuje již více než 200 vysokých škol s tímto programem, kde je také možné získat e-sportovní stipendium.

Kdo by to chtěl zkusit, zde jsou základní podmínky:
– dobrá znalost anglického jazyka (bude v něm probíhat výuka)
– hrát jednu z těchto her: League of Legends (≤ dia2), Overwatch (≤ masters), Rocket League (≤ champ), Hearthstone (Legend)
– ukončená střední škola (pozor, příprava na studium, hledání vhodné školy atd. trvá i dva roky), to znamená začít s přípravami ideálně dva roky před maturitou; lze i přestoupit z vysoké školy na bakalářské studium v USA; další možnosti probereme individuálně
– rodinné zázemí a podpora (studium je náročné jak finančně, tak psychicky)

Chcete-li vědět víc, kontaktujte nás nebo rovnou agenturu Stipendia.cz.

Za Inaequalis z.s.
Jan „Eldesan“ Pašek (předseda spolku)
pajek@seznam.cz
+420 775 441 464
Facebook


Spolupracujeme s agenturou Stipendia.cz, která zprostředkovala stipendium na univerzitách v USA již více než pěti stům studentů.

PS: Jako všechny aktivity dělá Inaequalis z.s. i toto nezištně, snažíme se pomáhat hráčům dál se posouvat a máme za to, že šanci by měl dostat každý. Neděláme si iluze, že na zahraniční univerzitě hned začne studovat deset hráčů, ale kdyby se to povedlo jednomu, to úsilí za to stálo!

About Eldesan

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.