Tečka za Masters a budoucnost League of Legends

Tečka za Masters a budoucnost League of Legends

27.03.2019 Noizzy  

Nejprestižnější domácí League of Legends liga dospěla ke konci své jarní části a přinesla mnoho zvratů a nečekaných překvapení. Okořenila to pořádně vyrovnaným finále a překvapivým vítězstvím spíše méně favorizovaného finalisty. Náš tým bohužel zůstal za branami playoff, do kterého nám chybělo získání jedné mapy navíc. Hitpoint Masters nám jako týmu i tak dalo spoustu zkušeností a upozornilo na oblasti, ve kterých bychom se měli zlepšit, ale vyzdvihlo také naše silné stránky, o které se můžeme v budoucnu opřít.

Díky tomu, že poslední dobou působíme v oblasti League of Legends velmi aktivně, jsme si postupem času vybudovali určitý přehled o situaci na domácí scéně. V Inaequalis se určitě nechceme stát součástí trendu, kde se od podpory LoL spíše ustupuje. League of Legends vnímáme jako stabilní titul s velmi vyspělou globální esportovou strukturou. I když je mnohdy jednodušší dát od něčeho ruce pryč, rozhodli jsme se vydat opačným směrem.

Cílem pro nás samozřejmě i nadále zůstává ucházet se o místo v nejvyšších domácích ligách. Mimo to bychom se rádi věnovli komunitě a obecně esportové kultuře, která je s ní úzce spjata. Před pár dny jsme spustili pilotní ročník ligy mezi členy naší komunity, kteří dali dohromady 7 týmů a vzájemně se ve stanovené termíny utkávají v živém vysílání, o jehož produkci se sami starají.

Benefit tohoto projektu vidíme hned v několika směrech. První výhodou určitě je, že se zde potkávají hráči různých tierů a navzájem tak sdílí svoje zkušenosti ať už jde o draft, strategii nebo jednotlivé herní mechaniky. Hráči rozvíjejí také své komunikační schopnosti a učí se dodržovat pevně stanovený program. A ti, kteří zrovna nelítají po Riftu se chopili role komentátorů a observerů, jež jsou nedílnou součástí esportu. Naším cílem je vytvořit místo pro talentované nadšence a poloprofesionály,  kde budou moci zdokonalit svoje herní schopnosti a znalosti.

V nejbližší době však neplánujeme ligu otevřít veřejnosti, jelikož je pro nás prioritou osobní přístup. Každý má ale možnost stát se členem Inaequalis podáním přihlášky. Na spolupráci se všemi zapálenými a slušnými hráči se těšíme.

About Noizzy

Komentáře